Bolu Bağışçılar Vakfı, Kadın Girişimleri Hibe Programı Başvuru Sahipleriyle Bir Araya Geldi

Bolu Bağışçılar Vakfı (BBV), Zehra Taşman Kadın Girişimcileri Hibe Programları kapsamında genç kadın girişimci ve girişimci adaylarına yönelik düzenlenen eğitim programları ve hibe destekleri ile onları desteklemeyi ve girişimlerine yeni fırsatlar sunmayı hedefliyor. Bu program çerçevesinde her işletmeye 100.000₺'ye kadar hibe desteği veriliyor.

“Bu yıl itibariyle ticari girişimleri de desteklemeye başladık”

BBV, programa başvuran 50 kadın girişimci ile Tanışma ve Proje Akışı Toplantısı düzenledi. Proje başvuru sürecinde ilk değerlendirmeyi geçen 50 kadın girişimci ve girişimci adayı ile bir araya gelinen toplantıda, BBV Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak, vakfın kamusal projelere hibe desteğinin yanı sıra üyeleri adına fon programları ve projeler yürüttüğünü belirtti. Ayrıca, bu yıl itibariyle ticari girişimleri de desteklemeye başladıklarını ve önümüzdeki yıllarda daha büyük fonlarla daha geniş girişimcilik hibe programları yapmayı planladıklarını ifade etti. Programların kısa süreli değil, sürdürülebilir ve uzun vadeli, sonuç odaklı 10 yıllık programlar olduğunu vurgulayan Abak, bu değerli programın fon sahibinin Amerika'da yaşayan ve her yıl memleketi Bolu'ya vakıf aracılığıyla binlerce dolarlık bağış yapan Haldun Taşman olduğunu belirterek kendisine teşekkür etti ve programa katılmaya hak kazanan tüm kadınları kutladı.

“Hem Kadınlarımıza Hem De Kız Öğrencilerimize Destek Veren Büyük Bir Program Yürütüyoruz”

BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş, vakfın çalışma yapısı hakkında bilgi verirken, 2021 yılından bu yana bu proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında tanıtım filmleri gösterildi. BBV Danışma Kurulu Üyesi Burcu Şimşek, 2024 yılı yeni dönem Kadın Girişimleri Hibe Programı süreç akışı hakkında katılımcılara bilgi verdi. Şimşek, proje ekibinde yer alan akademik danışmanları da sahneye davet ederek katılımcılara tanıttı. Projede yer alan; BAİBÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi Yücel, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta, Dr. Öğretim Üyesi Uğur Muhsin Doğan, Doç. Dr. Berrin Topuz ise katılımcılara hoş geldiniz diyerek kendilerini tanıttılar ve proje sürecindeki rollerinden bahsettiler. Program, soru-cevap kısmı ve düzenlenen ikram etkinliğiyle, katılımcıların tüm proje ekibi ve vakıf yetkilileriyle daha detaylı sohbet edebilecekleri bir etkinlikle son buldu.

Muhabir: Huri Afacan