Boluspor, Spor Toto 1.ligin 33.haftasında kendi sahasında Çaykur Rizespor’u konuk etti. Kırmızı beyazlılar maçın ilk yarısını 2-0 geride kapattığı mücadelede Çaykur Rizespor’a 2-0 mağlup oldu.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Boluspor teknik direktörü Muzaffer Bilazer, Çaykur Rizespor karşısına; Çağlar, Tugay, Eray, Bregu, Onur, Landel, Hakan, Batuhan, Berk, Posmac, Dino on biri ile çıktı.

Kırmızı beyazlıların yedek kulübesinde ise, İsmail, Kayamba, Safa, Naby, Kerem, Ensar, Burak, Melih, Tolunay yer aldı.

Çaykur Rizespor ise Boluspor karşısına, Tarık, Halil İbrahim, Bolaise, Azubuike, Benhur, Alper, Bahadır, Amilton, Mary, Emirhan, Mithat on biri ile çıktı.

Çaykur Rizespor golü buldu

Karşılaşmaya Çaykur Rizespor başladı. Çaykur Rizespor maçın 3.dakikasında golü buldu. Ani gelişen Çaykur Rizespor atağında sol kanattan yapılan ortaya Bolaise arka direkte dokunarak topu ağlara gönderdi. Çaykur Rizespor bu golle Boluspor karşısında 1-0 öne geçti. Mücadelenin ilk 15 dakikası Çaykur Rizespor’un 1-0 üstünlüğü ile geçildi.

Çaykur Rizespor’dan bir gol daha

Çaykur Rizespor maçın 44.dakikasında farkı 2’ye çıkardı. Ani gelişen Çaykur Rizespor atağında Amilton topu ağlara gönderdi. Bu golle skor 2-0’a geldi. İlk yarının sonuna 2 dakika süre ilave edildi. Karşılaşmanın ilk yarısı Çaykur Rizespor’un 2-0 üstünlüğü ile tamamlandı.

Balde oyunda

Maçın ikinci yarısına Boluspor başladı. Boluspor ikinci yarıya oyuncu değişikliği ile başladı. Balde oyuna girdi, Landel oyundan çıktı.

Çaykur Rizespor 10 kişi kaldı

Çaykur Rizespor’da maçın 53.dakikasında Balde’ye yaptığı hareketin ardından ikinci sarı kartı gören Halil İbrahim Pehlivan kırmızı kartla oyun dışında kaldı.

Kayamba oyunda

Boluspor maçın 65.dakikasında bir oyuncu daha değiştirdi. Kayamba oyuna girdi, Berk oyundan çıktı. Boluspor maçın 71.dakikasında iki oyuncu daha değiştirdi. Melih ve Safa oyuna girdi, Batuhan ve Eray oyundan çıktı. Boluspor’da maçın 77.dakikasında Onur sarı kart gördü. Boluspo’da 87.dakikada bir oyuncu daha değiştirildi. Naby oyuna girdi, Bregu oyundan çıktı. Kırmızı beyazlılarda maçın 89.dakikasında Tugay Kaçar sarı kart gördü.

Son anlarda gol sesi çıkmadı

Karşılaşmanın sonuna 4 dakika süre ilave edildi. Maçta kalan dakikalarda başka gol olmayınca Boluspor kendi sahasında Çaykur Rizespor’a 2-0 mağlup oldu. Kırmızı beyazlılar aldığı mağlubiyetle 47 puanda kaldı.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ