Boluspor Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, galibiyet hasretine son veremedikleri için üzgün olduğunu ve zeminin de bu durumda etkili olduğunu söyleyerek, "Bu seviyedeki maçlar daha iyi zeminde oynanmalı” dedi.

TFF 1. Lig’in 26. haftasında deplasmanda Tuzlaspor ile karşılaşan Boluspor, sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Boluspor Teknik Direktörü Muzaffer Bilazer, “Futbol anlar oyunudur. Bu maçtan önce 4 haftadır kazanamıyorduk ve bu maçta farklı bir oyun sergileyerek galip gelmek istedik. Rakip bizim ceza sahamıza girmeden gol buldu. Müsabakanın büyük bir kısmında oyun üstünlüğü bizdeydi. Ama biz skor üretemedik. Bu seviyede oynanan müsabakalarda zeminin iyi olması da gerekiyordu. Bu zemin oyunumuzu da olumsuz etkiledi. Boluspor olarak ligdeki hedefimize ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

"DEĞİŞİKLİK SONRASI VERİM ALAMADIK"

Oyuncu değişikliklerinin skora etki etmemesiyle ilgili de konuşan Muzaffer Bilazer, “Yaptığımız oyuncu değişiklikleri sonrası oyuncularımızdan istediğimiz verimi alamadık. Önemli oyunculara sahibiz. Fakat zeminin de etkisi ile istediğimiz, çalıştığımız oyunu sahaya yansıtamadık" ifadelerine yer verdi.

"ÖNÜMÜZDEKİ İKİ MAÇI GALİBİYETLE TAMAMLAMAK İSTİYORUZ"

Tuzlaspor Teknik Direktörü Özcan Bizati, “Bugün her türlü zorluğa hazır olmamız gereken bir müsabakayı geride bıraktık. Saha ve zemin şartlarının hava koşullarının sonucu olarak iyi olmayacağını tahmin ediyorduk. Maça hazırlanırken de çalışmalarımızı ve planlarımızı da buna göre yaptık. Kolay bir müsabaka olmadı. Oyunun bazı bölümlerinde skor olarak üstün olsak da topa sahip olmayı başaramadık. Netice itibari olarak galip gelerek 3 puanın sahibi olduğumuz için mutluyuz. Bugün sahada yürekleri kadar büyük bir mücadele veren oyuncularımı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Alınan galibiyet ile gelinen noktada hedeflerinin değişip değişmedi hakkında sorulan soruyu da cevaplayan Özcan Bizati, “Zorluk seviyesi yüksek bir ligde mücadele ediyoruz. Maç maç gitmek gerekiyor. Önümüzdeki bir iki maçı da galibiyet ile tamamlayarak hedeflerimizden bahsederken daha net konuşmak istiyoruz” açıklamasını yaptı.