(ÖZEL HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-FAHRİ GÜNDÜZ)- Boluspor transfer yasağı ile karşı karşıya kaldı. Geçmiş dönemin Boluspor Kulübü Başkanı Abdullah Abat ve yönetiminin Bosna Hersekli oyuncu Haris Hajdarevic'e ödeme yapmaması sonrası CAS’tan 250 bin Euro ve 50 bin Frank ceza gelmişti.

Boluspor 17 Ekim’e kadar ödeme yapmaz ise kış transfer sezonunda Boluspor transfer yasağı alabilir. Şehirde ise derin bir sessizlik hakim olurken, bu ödemeyi Boluspor'un nasıl yapacağı kafalarda soru işareti bıraktı.

2021 yılında Bosna Hersek’in Željezničar takımından devre arasında kadrosuna kattığı Haris Hajdarevic önceki yönetimin kendisine ödeme yapmaması sonrası Boluspor CAS’tan gelen haberle sonrası sarmıştı. Boluspor yönetimi 17 Ekim tarihine kadar ödeme yapmaz ise transfer yasağı ile karşı karşıya kalacak.

Boluspor’un kasasından 250 bin Euro ve 50 bin Frank çıkmaya hazırlanırken, transfer yasağı da kapıya dayandı. Kısıtlı imkanlar ile Boluspor yönetmeye çalışan Boluspor kulübü Başkanı Savaş Abak ve yönetim kurulu üyeleri 17 Ekim’e kadar bu paranın nasıl ödeneceğini sorgulamaya başladı. 17 Ekim’e kadar bu para bulunamazsa Boluspor’a transfer yasağı gelecek.

Bilindiği üzere Boluspor kulübü Başkanı Savaş Abak, geçmiş dönem borçları ve temliklerden kalan paraları ödemeye devam ederken, son olarak CAS’tan gelen haberle büyük sıkıntıya düşmüştü.