(HABER: HURİ AFACAN) - AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü'nde öğrencilerle bir araya geldi. Demirkol, gençlere yönelik birçok avantajın ve hediyelerin bulunduğu “Genç Kart” uygulamasını başlatacaklarının müjdesini verdi.

Öğrencilerin en büyük sorunu olan ulaşım sıkıntısını halk otobüsleri esnafını da mağdur etmeden ilk etapta çözeceklerini belirten Demirkol, Genç Kart uygulamasıyla ilgili olarak, “Genç Kart ile gençlerimize yönelik özel indirimler ve fırsatlar sunacak bir kart programı oluşturulacaktır. Bu kart, eğitim ve ulaşım hizmetlerinin yanı sıra, sosyal, spor ve kültürel etkinliklerde kullanılabilecektir.” dedi.

Gençler, gençlik kamplarında bir araya gelecek

Bolu’ya eğitim için gelen öğrencilerin Bolu’nun doğal güzelliklerini görmeden Bolu’dan dönmesini istemediklerinin altını çizen Demirkol, “Gençlerimize doğa içinde eğitici ve eğlenceli etkinlikler sunan kamplar düzenleyeceğiz. Bu kamplar, gençlerimizin kişisel ve sosyal becerilerini geliştirecek, onlara unutulmaz deneyimler yaşatacaktır.” ifadelerini kullandı.

Öğrenci Danışma Meclisi kurulacak

Belediye ve üniversite öğrencilerinin iş birliği ile kulüpleri temsilen danışma meclisi kurulacağı ve öğrencilerinde söz sahibi olacağını vurgulayan Demirkol, “Genç- kafe ve söyleşi mekanları ile gençlerimizin öğrenme ve sosyal etkileşimi için kullanabilecekleri ve bir araya gelecekleri mekanlar oluşturulacaktır. Bu mekanlar, rahat ve ilham verici bir atmosferde gençlerimize hizmet verecektir.” şeklinde konuştu.

Etüt merkezleri üniversite öğrencilerine gelir sağlayacak

Mahallelerde kurulacak etüt merkezlerinde çocuklar ile üniversite öğrencilerini bir araya getirmek istediklerini belirten Demirkol, üniversite öğrencilerinin, çocuklara ödevlerinde yardım edeceklerini, bu şekilde hem maddi bir kazanç sağlayacaklarını hem de Bolulu vatandaşlar ile daha yakın olacaklarını, kendilerini evlerinde gibi hissedeceklerini söyledi. Demirkol, “Şehrimize eğitim için gelen ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik destek programları oluşturulacaktır. Bu programlar, beslenme ve eğitim materyalleri gibi temel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca; şehir dışındaki üniversite öğrencilerimize destek kapsamında il dışında eğitim gören hemşerilerimize maddi ve manevi destek sağlanacaktır.” dedi.

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı’yı ve rektörlük çalışanlarını ziyaret eden Demirkol, “Rektörümüze kabulleri ve sıcak misafirperverliğinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Editör: Servet GÖKÇEK