(Haber Merkezi)- Enerji ve Tabii Kaynaklar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında doğalgaz ve elektriğe zam yapılıp-yapılmayacağına ilişkin; “Nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, katılım sağladığı bir televizyon programında mayıs ayında doğalgaz ve elektriğe yapılması beklenen zam ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Bakan Bayraktar, mayıs ayı için doğalgaz ve elektrik fiyatlarında herhangi bir zam öngörülmediğini net bir şekilde ifade etti.

 DOĞAL GAZ DESTEĞİ DEVAM EDECEK Mİ?

Ücretsiz doğal gaz desteğinin devam edip etmeyeceği hakkında yöneltilen soruya Bakan Bayraktar, “Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz. Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir. Maliyetleri belli ölçüde de karşılamamız gerekecek. Burada imkanlarımız dahilinde yapılabilecek ne varsa onları yapmaya devam edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

 MAYIS'TA ZAM YAPILACAK MI?

Mayıs ayında doğalgaz ve elektriğe yapılması beklenen zam hakkında konuşan Bakan Bayraktar; “"87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğalgazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz yaşanan seçim süreçlerini geçirdik buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayısta da zam beklentisi gözükmüyor. Ama gelişmelere göre, piyasadaki durumlara göre bunları değerlendireceğiz.” ifadelerini kullandı

Editör: Aslı AKIŞ