(HABER: ASLI AKIŞ) - Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, son zamanlarda Türk Sağlık-Sen’in yükselişini hazmedemeyenler olduğuna işaret ederek yaşanan adaletsizlik iddialarını sert bir dille eleştirdi. Özübek; “Allah’tan korkmuyor, çalışandan utanmıyor musunuz?” dedi.

İşçilerin maaş, sosyal ve özlük haklarına zarar verilmesine sessiz kalan idarecilere yüklenerek durumu adaletsizlikle nitelendiren Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, bazı kişilerin hiçbir şey yapmadan bu haksızlığa ortak olduğuna dikkat çekti.

“ÇEŞİTLİ YÖNTEMLERE BAŞVURUYORLAR”

Özellikle Bolu'da Türk Sağlık-Sen'in yükselişini hazmedemeyen bazı kesimlerin, çalışanları manipüle etmek ve sindirmek amacıyla çeşitli yöntemlere başvurduğunu belirten Özübek, “Korkak şu soruyu sorar; "Güvenli mi?" Menfaatçi şu soruyu sorar; "Faydalı mı?" Kibirli şu soruyu sorar; "Popüler mi?" Ama vicdanlı şu soruyu sorar; "Adaletli mi?"

Bolu’da Türk Sağlık-Sen’in yükselişini hazmedemeyenler tüm temsilcilerine “İşyerinde çalışmayın, beyaz dilekçe ile bizden istifa edenleri idareyi de kullanarak geri alın, çalışmasınız da devletten maaşı alırsınız” diyerek sahaya sürmüşler” ifadelerin yer verdi.

“BAZI İDARECİLER ÇANAK TUTUYOR”

İşçilerin maaş, sosyal ve özlük haklarına zarar verilmesinin yanı sıra, iş yükünün artmasına neden olan bu tür uygulamaların kabul edilemez olduğunu dile getiren Özübek, “Maaş, sosyal ve özlük haklardan yaptıkları çalışanın hakkına girme işine, işten kaytararak çalışanların iş yükünün artmasını da eklemişler.  İşin garibi bazı idarecilerde buna çanak tutup, bunların kurumlarda fink atmalarına destek atıyorlar. Bazıları da hiçbir şey yapmayarak bu adaletsizliğe neden oluyorlar.” Şeklinde konuştu.

“İLAHİ ADALETTEN KAÇAMAZSINIZ”         

Son olarak, Özübek açıklamasında, gereken adımların acilen atılması gerektiğini vurgulayarak; “Allah’tan korkmuyor, çalışandan utanmıyor musunuz?  İlahi adaletten kaçamayacağınızı da bilmiyor musunuz ?”dedi.

 

 

 

 

Editör: Aslı AKIŞ