reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“BİRİLERİNİN PARTİMİZE ‘ATATÜRKÇÜLÜK’ DERSİ VERMEYE KALKMASI HEM TRAJİKOMİK HEM DE ACINASI BİR DURUMDUR”

“BİRİLERİNİN PARTİMİZE ‘ATATÜRKÇÜLÜK’ DERSİ VERMEYE KALKMASI HEM TRAJİKOMİK HEM DE ACINASI BİR DURUMDUR”
17 Eylül 2020 - 13:15

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘Atatürk’ yerine ‘Gazi Mustafa Kemal’ demesi üzerine başlayan polemik ile ilgili konuştu.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın; “Atatürk demekten kaçan CHP İl başkanı yanı başınızda İstanbul’da. Nerede Bolu’daki Atatürkçüyüz diye geçinip giden sözde Atatürkçüler. Sesiniz soluğunuz kesildi” ifadelerine karşılık veren CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; “Bizim partimizde Atatürk’le sorunu olan ya da cumhuriyet devriminin kazanımlarıyla problemi olan insanlar yoktur.18 yıllık iktidarları döneminde Yüce Atatürk’ün ismini havaalanlarından, okullardan, stadyumlardan silerek ya da değiştirerek onu yok sayabileceğini sanan zihniyetin bugün partimize “Atatürkçülük” dersi vermeye kalkması hem trajikomik hem de acınası bir durum teşkil etmektedir” dedi.

CHP Bolu il başkanı Kazım Karsu partilerinin 2019 yerel seçimlerinde yakaladığı başarı ivmesinin Adalet ve Kalkınma Partisi cephesinde büyük bir rahatsızlık yarattığını vurgulayarak; “Anlaşılan o ki iktidardaki günlerinin sayılı olduğunu anlayanlar şimdide çareyi partimizi içeriden karıştırmakta aramaya başladılar” diye konuştu.

“PARTİMİZDE ATATÜRK’LE SORUNU OLAN İNSANLAR YOKTUR”

Başkan Karsu açıklamasının devamında; “Ulusumuzun kurtarıcısı, emperyalist ülkeleri savaş meydanlarında dize getirerek düşmanı Akdeniz ve Ege’de denize döken “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır ” diyerek bu güzel ülkeyi hepimize emanet eden “Yurtta Barış Dünyada Barış” diyerek Türk’ün savaş alanında olduğu gibi siyaset ve ticaret alanlarında da başarılı olmasını sağlayan aynı zamanda dünya lideri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak ve yüce değeridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Türkiye Cumhuriyetinin ulaşılmaz büyük kahramanı ve büyük gurur duyduğumuz önderimizdir. Bizim partimizde Atatürk’le sorunu olan ya da cumhuriyet devriminin kazanımlarıyla problemi olan insanlar yoktur. O yüzden 18 yıllık iktidarları döneminde Yüce Atatürk’ün ismini havaalanlarından, okullardan, stadyumlardan silerek ya da değiştirerek onu yok sayabileceğini sanan zihniyetin bugün partimize “Atatürkçülük” dersi vermeye kalkması hem trajikomik hem de acınası bir durumdur.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HEPİMİZİN ORTAK YÜCE DEĞERİDİR”

Demokrat Partiden bu yana adım adım uygulanan Anti-Kemalist uygulamalar bizi hem üzmekte hem de öfkelendirmektedir. Bizi Yüce Atatürk’ün yolundan hiç kimse alıkoyamaz. Biz Atatürkçüyüz, Gazi Mustafa Kemalleriz, Bizden milyonlarca Atatürkçü çıkar. Başka bir şey çıkmaz. O yüzden boşuna uğraşmasınlar. Tekrar ifade etmem gerekirse Gazi Mustafa Kemal Atatürk hepimizin ortak yüce değeridir. Zaten dünya bunu böyle kabul etmiştir. O bizim iliklerimizde, kanımızda canımızdır. İnanın bizim sesimiz soluğumuz kesilmez. Bu uğurda da yorulmayız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!  Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk! Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk’ün Askerleri!” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]