reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

KENT MÜZESİ PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

KENT MÜZESİ PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR
11 Haziran 2017 - 15:40

Bursa Kent Müzesi Koordinatörü ve Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez, Bolu Belediyesi tarafından projesi başlatılan Kent Müzesi için Bolu’da incelemelerde bulundu.

Yeni adliye binası tamamlandıktan sonra eski adliye binasını Kent Müzesi yapmak isteyen Bolu Belediyesi çalışmalarına hız verdi. Proje kapsamında incelemelerde bulunmak üzere Bolu’ya gelen Bursa Kent Müzesi Koordinatörü ve Tarihi Kentler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Erdönmez mevcut müzede bulunan eserleri ve yeni müze yapılacak olan adliye binasını gezdi.

Yapılan inceleme gezisinin ardından açıklamalarda bulunan Ahmet Erdönmez; “Bolu’da yeni yapılacak Kent Müzesi için incelemelerde bulunduk. Adliye binasının Kent Müzesi olarak düşünüldüğünü öğrendik ve orada inceleme yaptık. Tabi ki adliye binasının konumu ve bina şekli müze için çok uygun. Aynı zamanda Bolu Belediyesi’nin bugüne kadar müze için topladığı koleksiyonları da gezdik. Çok güçlü bir arşiv ve inanılmaz belgeler olduğunu gördük. Bu belgeler açılacak olan Kent Müzesi için son derece önemli belgeler. Adliye binası Kent Müzesi’ne dönüştürüldüğü zaman bu belge ve koleksiyonlar sayesinde Bolu’nun tüm özelliklerini ve zenginliklerini herkes görebilecek. Bolu kültürü zengin bir şehirdir ve tüm Türkiye’ye örnek bir şehirdir. Belediye Başkanımızın çalışmaları gerçekten takdire şayan ve ben bu çalışmalardan dolayı kendisini tebrik ediyor, Kent Müzesi’nin şimdiden Bolu’ya ve Bolululara hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ahmet Erdönmez daha sonra Bolu Belediyesi Sanat Merkezi ve Bolu Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarını da gezerek oralarda da incelemelerde bulundu.

Kep Adresi [email protected]