İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler, ilimizde son günlerde mahallelerde baş gösteren ağır kokular nedeniyle büyük mağduriyet yaşandığını belirterek yetkilileri göreve davet etti.

Haber Merkezi

Yüzde 65’i ormanlık alanlarla kaplı olan ve ‘Tabiatın Kalbi’ olarak bilinen ilimizde son günlerde, özellikle geceleri hissedilen ağır kokular vatandaşları çileden çıkarttı. Tepecik ve Sümer Mahallesi başta olmak üzere birçok mahalle sakini, geceleri bastıran tavuk gübresi kokusundan şikayetçi.

Yaz aylarında sıcak havalardan bunalan ve geceleri evlerini havalandıran vatandaşlar, mahallelerine yakın tarım alanlarına dökülen tavuk gübresi kokusu nedeniyle uyuyamadıklarını söylüyor.

Bazı vatandaşlar ise, geceleri bastıran ağır kokuların tavuk fabrikalarının buhar kapaklarını geceleri açmasının ardından yayıldığını iddia ediyor.  Vatandaşlar, yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulmasını istiyor.

İYİ PARTİMURAT GÜLER’DEN TEPKİ

İYİ Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Murat Güler de ildeki vatandaşları rahatsız eden koku konusunda açıklamada bulundu.

Güler, Geceleri gelen kokunun kaynağı ile ilgili mahalle sakinleri ile görüştüğünü ifade ederek; “Halkımız kokunun tarlalara dökülen tavuk gübresinden kaynaklı olduğunu söylüyor. Bazı vatandaşlarımız ise, yakın noktalarda bulunan tavuk fabrikalarının buhar kapaklarını açması sonucu koku yayıldığını iddia ediyor. Bolu Belediyesi’ne bağlı çöp alanından, Büyüksu deresinden de koku geldiğini söyleyenler var. ‘Tabiatın Kalbi’  diye adlandırdığımız şehrimizde bu denli rahatsız edici kokuların olması kabul edilemez bir gerçek. Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesi başta olmak üzere ilgili tüm birimlerin bu soruna çare bulması gerekmekte. Geçmiş yıllarda Bolu Belediyesi’ne bağlı sisleme araçlarıyla şehrin tüm cadde ve mahallelerine ‘lavanta kokusu’ salınımı yapılıyordu. Gerekirse aynı uygulama yeniden hayata geçirilmeli.” Şeklinde konuştu.