İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvancılık yapan üreticilere kaba yem ihtiyacına karşılık yem bezelyesi dağıttı.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İl Özel İdaresi tarafından %50 oranında destek sağlanan  “Yem Bitkileri Tohumluğu Projesi” ile merkez ve ilçelerinde yetiştiricilerin kaba yem ihtiyacına katkı sağlandı.

ÜRETEN BOLU'MUZUN ÜRETEN ÇİFTÇİLERİNE HAYIRLI OLSUN

İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, 26 ton yem bezelyesi tohumluğu dağıtıldığını söyleyerek,  "İlimiz gerek konumu, iklim koşulları gerekse de mera ve yaylak imkânları nedeniyle hayvancılık faaliyeti için uygun önemli bir potansiyele sahiptir. İlimizde büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinde en önemli konulardan biri olan kaba yem ihtiyacının karşılanmasında çayır, mera yaylak ve kışlaklarımızın yanı sıra yem bitkisi ekimi de büyük önem arz etmektedir.

Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Özel İdaremizce desteklenen 560 Bin TL bütçeli proje kapsamında yaklaşık 500 üreticimize 26 ton yem bezelyesi tohumluğu dağıtılmıştır. Dağıtılan yem bezelyesi tohumunun %50’si İl Özel İdaremizce %50’si üreticimiz tarafından karşılanmıştır.

Bu proje ile 2600 dekar yem bitkisi ekilişi sağlanacak olup ilimiz hayvansal üretimine önemli bir katkı sağlayacaktır. Projenin değerli üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, Sayın Valimiz Erkan KILIÇ ve İl Özel İdaremiz başta olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Üreten Bolu'muzun Üreten çiftçilerine hayırlı olsun " dedi.

1 (6)1 (4)-31 (2)-21 (1)