Karaçayır’da yeni bir futbol şöleni daha start aldı. Geleneksel olarak ASKF, Futbol İl Temsilciliği ile Muhtarlar Derneğinin organizasyonluğunda yapılan köy futbol turnuvası start aldı. Karaçayır’da adeta karnaval havası yaşanırken bu yıl daha renkli bir turnuvaya tanıklık edileceğe benziyor.

Haber: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

Köyler arası futbol turnuvasının ilk gününde E,F,G ve H gruplarında oynanan karşılaşmalar ile start aldı.

F grubunda oynanan karşılaşmalarda 17 gol fileler ile buluştu. Fasıl Köyü, Örencik Köyü arasında oynanan karşılaşma Örencik Köyü’nün üstünlüğü ile 6-1 sona erdi.

E grubunun diğer karşılaşmasında Baltalı Köyü ile Rüzgarlar Köyü arasında oynanan karşılaşma 3-3 berabere sonuçlandı. Kırha Köyü ile Gökpınar Köyü arasında oynanan karşılaşmada 4-3 Kırha Köyü üstünlüğü ile sona erdi. İlk karşılaşmaların ardından Örencik Köyü E grubunda liderlik koltuğuna oturdu.

Turnuvada F grubunda 3 karşılaşma oynadı. Çatakören Köyü ile Yukarı Çamlı Köyü karşılaşması Çatakören’in 6-2 üstünlüğü ile sona erdi. Hesçiler Köyü ile Afşar Köyü arasında oynanan karşılaşmayı Afşar Köyü 3-1 kazanmasını bildi. Tarakçı Köyü ile Mustakimler Köyü karşılaşması 1-1 sona erdi.

İlk karşılaşmaların sonunda Çatakören liderlik koltuğuna oturdu. Turnuvanın G grubunda oynanan karşılaşmalarda Yenigüney Köyü ile YuvaKöyü arasında oynanan çekişmeli maç Yuvaköyü’nün 5-4 üstünlüğü ile sona erdi. Çayır Köyü ile Gölcük Köyü arasında oynanan karşılaşmayı ise 3-2 Çayır Köyü kazandı.

H grubunda ise 3 karşılaşmada 14 gol filelerle buluştu. Banaz Köyü, Bürnük Köyü’nü 3-2, Aşağı Kuzören Köyü, Kol Köyü’nü 3-1, Tekke Işıklar Köyü, Vakıfgecitveren’i 7-1 ile geçti. İlk karşılaşmalar sonunda Tekke Işıklar Köyü ilk haftayı lider tamamladı.

foto galeri gif