AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, tarihi seçimlerin ardından ilk değerlendirmeyi yaparak; “Bu seçimin galibi ülkemiz, memleketimiz olmuştur. Cumhur ittifakı mecliste çoğunluğu temsil etme hakkını kazanmıştır. İnşallah önümüzdeki süreçle birlikte ikinci turda Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanacağından şüphemiz yoktur” dedi.

Yaklaşık 1 ay süren yüksek tempolu seçim çalışmasının sonuna gelindi. Cumhuriyet Tarihinin en önemli seçimi için durmaksızın sahada çalışan AK Parti Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, gece geç saatlere kadar süren oy sayımının ardından ortaya çıkan sonuçla ilgili değerlendirme yaptı. Coşkunyürek vatandaşın Cumhur İttifakı’na olan inancının tam olduğunu ve mecliste çoğunluğu temsil etme hakkını yine Cumhur İttifakı’na verdiğini söyledi.

Vatandaşın gösterdiği teveccühle milletvekili olarak seçilen Coşkunyürek, oy kullanarak seçime katılan ve kendisini destekleyen ve desteklemeyen tüm Bolu seçmenine teşekkür etti.

“HALKIMIZIN VERDİĞİ KARARA SAYGI DUYUYORUZ”

Coşkunyürek, seçim süreci ve sonucu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “İlk olarak aziz milletimize, seçim için sandık başına giden ve tercihini sandığa yansıtan Bolu halkına şükranlarımı sunuyorum. Çıkan sonuca bakıldığında kazanan milletimiz olmuştur. Bu seçimin galibi ülkemiz, memleketimiz olmuştur. Vatandaşımızın millet iradesine bir kez daha sahip çıktığını, ülkenin değerleri ve bütünlüğü ile ilgili hassasiyetini her şeyin üstünde tuttuğunu, Cumhur İttifakı’na gösterilen teveccühle anlıyoruz. Cumhur ittifakı mecliste çoğunluğu temsil etme hakkını kazanmıştır. Vatandaşımızın bize verdiği bu değerli emaneti tertemiz taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Halkımızın verdiği karara saygı duyuyoruz. Bu seçimde de saygı duyuyoruz. Bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız” ifadelerini kullandı.

“HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK”

Vatandaşların ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yana tercihini kullanacağına işaret eden Coşkunyürek; “Ülkemizde yüksek katılımlı bir seçimle bir demokrasi şöleni yaşanmıştır. Vatandaşımız sandıkta kararlılığını ve duruşunu göstermiştir. Sandıktan çıkan sonuca göre Cumhurbaşkanlığı ile ilgili karar ikinci tura kalmıştır. Kararını inancımızdan, milli iradeden ve bu milletin kutsal değerlerinden yana yapan milletimizden hiç şüphemiz yoktur. Vatandaşımız ikinci turda tereddütsüz Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yana tercihini kullanacaktır. Seçimin milletimize, memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.

Editör: Servet GÖKÇEK