(HABER: ASLI AKIŞ)- Diyanet İşleri Başkanlığı, unutulmaya yüz tutmuş masal kültürünü canlandırmak amacıyla “İyilik ile Gönüllere Dokun” temalı masal yarışması düzenliyor. Bolu'da da “Büyüklerimizden Masallar Yarışması”na katılmak isteyenler için başvurular başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, üretmeye ve değerler üzerinde düşünmeye teşvik etmek, yıllardır ağızdan ağıza, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya yüz tutmuş masal kültürünü canlandırmak ve bu yolla değerler aktarımını sağlamak amacıyla "Büyüklerimizden Masallar Yarışması" düzenleniyor.

"İyilik ile Gönüllere Dokun" temasıyla gerçekleştirilecek yarışmaya, 2018 yılından itibaren Kur'an kursları ve camilerde eğitim alan 40 yaş üstü kursiyerler katılabilecek.

Son başvuru tarihi 29 Aralık 2023 olan yarışmada birinciye 8.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.000 TL para ödülü takdim edilecek.

Yarışmaya müracaat etmek isteyen kursiyerler, yarışma şartnamesine www.diyanet.gov.tr bölümünden ulaşabilecek.

Bolu’da masal kültürünün canlı tutulmasına ve değerlerin nesilden nesile aktarılmasına katkı sağlayacak olan bu yarışma, ilgiyle bekleniyor.

diyanetmasalkulturunuyenidencanlandiracak