MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, D-100 kara yolu üzerindeki kavşaklara ilişkin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na soru önergesi verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Mart ayında Bolu’yu ziyaret etmişti. Bakan Uraloğlu, ziyaretinde D-100 kara yolu üzerindeki kavşaklara ilişkin açıklama yapmıştı. Belirlenen noktalarda alt geçit sisteminin uygulanacağını belirtmişti. Aradan geçen 4 ayın ardından, Bakan Uraloğlu’nun aktardığı bilgilere yönelik Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi verdi.

“VATANDAŞLARIMIZ MAĞDURİYET YAŞAMAKTADIR”

Milletvekili Akgül, önergede şu ifadelere yer verdi:

 “Ankara-İstanbul D-100 Karayolunun Bolu Şehir Merkezinden geçmesinden dolayı, şehir içi trafiği ile D-100 Karayolunun kesiştiği 14 kilometrelik hatta yer alan 12 kavşağın 8'i sinyalize kavşak şeklindedir. Bolu'nun kuzey ve güneyi arasında en yoğun geçişin sağlandığı, Sanayi Kavşağı, Gölyüzü Kavşağı, Üniversite Kavşağı ve Organize Sanayi Kavşağı noktalarında, hem trafik güvenliği hem de trafik yoğunluğu açısından vatandaşlarımız mağduriyet yaşamaktadır. Bu kapsamda; 1. Gölyüzü Kavşağı'na alt geçit yapmaya yönelik bir çalışmanız var mıdır? 2. Eğer var ise Gölyüzü Kavşağı alt geçit projesi için gerekli bütçe ve ödenek ayrılmış mıdır? 3. Sanayi, Üniversite ve Organize Sanayi Kavşaklarına alt geçit yapmaya yönelik projeniz var mıdır?”

Milletvekili Akgül’ün soru önergesinin, Bakan Uraloğlu tarafından yazılı bir şekilde cevaplandırılması istendi.

Muhabir: Oğuzhan Eke