(Haber: EMRAH SAĞIT) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’de yaptığı konuşmada, Bolu D-100 Karayolunda bulunan döner kavşaklardaki kazalara ve trafik sorununa değindi.

“Köprülü kavşak yapılması önem arz ediyor!”
MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül meclis konuşmasında, “Ankara-İstanbul D-100 Karayolunun Bolu Şehir Merkezinden geçmesinden dolayı, şehir içi trafiği ile D-100 Karayolunun kesiştiği 14 kilometrelik hatta yer alan 12 kavşağın 8'i sinyalize kavşak şeklindedir. Bolu'nun kuzey ve güneyi arasında en yoğun geçişin sağlandığı, Sanayi Kavşağı, Gölyüzü Kavşağı, Üniversite Kavşağı ve Organize Sanayi Kavşağı noktalarında yaşanan trafik kazaları can kayıplarına neden olmaktadır. Şehir içi trafik yoğunluğuna da sebep olması nedeni ile öncelikli olarak Gölyüzü ve Sanayi Kavşaklarına, köprülü kavşak yapılması vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açışından büyük önem arz etmektedir” dedi.

“Ulaştırma Bakanı ve Bolu Belediyesi paydaş”
Milletvekili Akgül, Ulaştırma Bakanı ve Bolu Belediyesi’nin de hem fikir olduğunu söyleyerek, “Sayın Ulaştırma Bakanımız seçim öncesi Bolu ziyaretinde yerinde incelediği Gölyüzü ve Sanayi Kavşaklarında acilen köprülü kavşak yapılması gerektiğini dile getirmiş ve gerekli çalışmalara başlanacağını dile getirmişti. Köprülü Kavşakların yapımı ile ilgili paydaş olan Ulaştırma Bakanlığı’nın ve Bolu Belediyesi’nin konu ile ilgili hassasiyet göstermelerini bekliyor, gerekli her türlü desteği vereceğimizi de Gazi Meclisimizden beyan ediyorum” diye söyledi.

Muhabir: EMRAH SAĞIT