Bolu Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, “Kan Dostum" sloganıyla kan bağışında bulundu.

Ülkemizde kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay'ının, bu ihtiyacı gönüllü ve güvenli bağışlardan sağladığı, elde edilen bağışların ihtiyacı olan milyonlarca insanın hayatını kurtardığı, kanın yapılamayan tek ilaç olduğu, bir gün bizlerinde kan ve kan ürünlerine gerekesinim duyabileceğini ve kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu bilinciyle ve “Kan Dostum" sloganıyla Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı tüm birimlerin katılımıyla gerçekleşen kan bağışı kampanyası Bolu Orman Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşti.

Kan bağışına Bolu Orman Bölge Müdürlüğü personeli yoğun ilgi gösterdi. Türk Kızılay'ı Bolu Şubesi tarafından Bolu Orman Bölge Müdürlüğü konferans salonuna kurulan sedyelerde, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü güvenli kanın en önemli toplama şekli olan gönüllü kan bağışı kampanyası ile 83 ünite kan bağışı yaparak destek oldu.

Toplumsal dayanışmanın her zamankinden daha önemli olduğu bu günlerde, sosyal projelerde ve doğal afetlerde kurumu en iyi şekilde temsil eden personelinin bu kutsal göreve de sahip çıktığını ifade eden Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, kan ihtiyacının karşılanması için ellerinden geleni yapmak istediklerini, aynı zamanda gönüllülük esasına göre Türk Kızılay'ının çalışmalarına katkıda bulunduklarını, düzenli kan bağışçısı olmanın önemini herkese anlatıp bu konuda örnek olmak istediklerini ve kendisinin de bir kan bağışçısı olduğunu, sürekli olarak Kızılay'a kan bağışında bulunduğunu belirtti.

Türk Kızılay'ı Bolu Şubesi, sağlamış olduğu destek ve katkılar için Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'e teşekkür etti.

2023-Kan-Bagisi-042023-Kan-Bagisi-082023-Kan-Bagisi-032023-Kan-Bagisi-022023-Kan-Bagisi-01