AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner’den, 3 dönem Bolu Belediye Başkanlığı yapan Alaaddin Yılmaz ile ilgili eleştiri yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, cevap geldi. Güner; “Özcan, meclis toplantısında yine Alaaddin Yılmaz’ı diline dolayarak hakkında aslı astarı olmayan ileri geri konuşmalar gerçekleştirmiş. Başkan Yılmaz’ı ve onun dönemindeki hizmetleri, ipe sapa gelmez söylemleri ile gölgeleyemez” dedi.

Haber: Aslı Akış

Bolu Belediye Meclisi Mart ayı birinci birleşiminde Başkan Özcan, önceki dönem belediye başkanlığı yapan Alaaddin Yılmaz, hakkında; “Söz alıp, canının istediği zaman konuşmak falan yok. Buradan herkese hakaret ederdi, son çekip giderdi. İşte demokrasinin örneğini görüyorsunuz değil mi? Bu zihniyet ile bu zihniyet arasındaki farkı görüyorsunuz değil mi?” dedi. Bu sözler üzerinde AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner sessizliğini bozdu.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİN HİZMETLERİ İLE YARIŞAMIYOR”

Suat Güner, eski başkan Alaaddin Yılmaz’ın, 15 yıl boyunca Bolu’ya kazandırdıklarını Özcan’ın hizmetleri ile kıyaslama yaparak; “Tanju Özcan’ın Alaaddin Yılmaz’a olan hırsı, makamının ve sorumluluklarının önüne geçmiş. Bir belediye başkanı, kendinden önceki belediye başkanın yaptıklarının üstüne yeni şeyler koyması yani hizmette yarışması gerekiyor. Bolu’da maalesef böyle bir şey görmüyor aksine bizim dönemimizde yapılanları mahvettiklerini görüyoruz. 15 yıl boyunca Alaaddin Yılmaz’ın yaptıkları ortada iken Tanju Özcan’ın 4 yılda ilginç kavşaklar ve heykeller dışında şehre bir şey katmadığına şahit oluyoruz.

“MECLİS TOPLANTISINDA YİNE ALAADDİN YILMAZ’I DİLİNE DOLADI”  

AK Parti Belediyeciliği döneminde Bolu’ya kattığımız hizmetlerimiz ve icraatlarımız ile yarışamayacağını anlayan Tanju Özcan, meclis toplantısında yine Alaaddin Yılmaz’ı diline dolayarak hakkında aslı astarı olmayan ileri geri konuşmalar gerçekleştirmiş. Başkan Yılmaz’ı ve onun dönemindeki hizmetleri, ipe sapa gelmez söylemleri ile gölgeleyemez. Bolu halkı, Alaaddin Başkanın başarılarını görerek üç dönem onu belediye başkanı seçti. Eğer partimizin üç dönem kuralı olmasaydı ve Alaaddin Başkan tekrar belediye başkan adayı olabilseydi Tanju Özcan’ın karşısına çıkacak cesareti olmadığını zaten kendi seçim öncesi beyan etmişti” şeklinde konuştu.

“ÇOK LAF AZ İŞ PRENSİBİ İLE ÇALIŞIYOR”

Başkan Tanju Özcan’ın ‘Çok laf, az iş’ prensibi ile hareket ettiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Suat Güner, “Bolu halkı ve şehri için Tanju Özcan tam bir hayal kırıklığı olmuştur. Dikkat ederseniz gündeme geldiği konuların hepsi ya şovları, ya ciddiyetten uzak hareketleri ya da verdiği demeçleri. 4 yıl boyunca bir yatırımı, bir icraatı ya da bir hizmeti ile gündeme gelmedi. Çünkü derdi bu değil, derdi hizmet değil. Tek derdi televizyonlarda ya da sosyal medyada adının konuşulması. Bu yapmadığı hizmetleri de farklı konularda gündeme gelerek örtmeye çalışıyor. Başarılı olduğunu sanıyor ve bunu da halkımıza yutturmaya çalışıyor. Bolu halkı neyin ne olduğunu gayet iyi görüyor. Seçim günü geldiği zaman gerekli refleksi gösterecek ve belediye başkanlığı koltuğunu hak eden kişiye teslim edecektir” ifadelerine yer verdi.