(İHA) - Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye genlindeki başarısına ilişkin, “Özümüze döndüğümüzde insanlar bize oy veriyor. Net bir zafer elde ettik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, 2024 Mahalli İdareler seçimleri kapsamında Türkiye’nin en çok oy alan partisi oldu. Partinin seçimde yakaladığı başarıya dair Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dikkat çeken ifadeler kullandı. Özcan, açıklamasında, Millet İttifakı anlayışının yanlış olduğunu ifade etti. Cumhuriyet Halk Partisinin özüne döndüğünü belirterek, şu açıklamayı yaptı:

"Bakın biz kendimizi ifade ettiğimizde, özümüze döndüğümüzde, 6 oku anlata anlata yol yürüdüğümüzde, 6 okulun içinde milliyetçilik zaten en büyük ok. Cumhuriyetçilik, devletçilik gibi değerlerimizi anlattığımızda insanlar bize oy veriyor. Onun bunun kuyruğuna takılmaya gerek yok. Onun bunun desteğine falan da ihtiyaç yok. Biz kendimizi anlatalım, 6 okumuzu anlatalım, özümüze dönelim, doğru çizgimizde yürüyelim. Biz önceden seçimlere şöyle giriyorduk; 'Ya acaba şunu söylersek İYİ Parti alınır mı? Şunu söylersek HDP alınır mı? HDP seçmenini küstürür müyüz? Şuranın seçmenini küstürür müyüz?' Hayır, kardeşim başkalarını taklit ederek bu işin olmayacağını yıllardır söyledim. Bu dönem ilk kez doğruları yapmaya başladık. Net bir zafer elde ettik"

Editör: Oğuzhan EKE