CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Zafer partisine mi katılıyor? Ümit Özdağ’ın cevap davetine verdiği cevap sonrası kulisler hareketli…

Haber: Aslı Akış

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yerel seçimlerde hangi partiden aday olacağı merak edilirken, çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın, Özcan hakkında “Sayın başkan birlikte Atatürk ve Cumhuriyet için yürüyeceğiz” ifadelerini kullanması, “Özcan Zafer Partisi’ne mi yakınlaşıyor” sorularını akıllara getirdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları için Kastamonu İnebolu’dan Ankara’ya yürüme kararı aldı. Özdağ, sosyal medya hesabından yürüyüşe katılmak isteyen herkese açık davetiye yolladı.

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise yine sosyal medya üzerinden, “Özdağ’ın İnebolu’dan Ankara’ya gerçekleştireceği yürüyüş doğru bir karar. İktidar ve bir kısım muhalefete inat, yürüyüşün bir bölümüne ben de katılmak isterim” açıklamasını yaptı.

ÜMİT ÖZDAĞ: “TANJU ÖZCAN'LA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Ümit Özdağ’ın da Özcan’ın paylaşımına karşı “Sayın başkan birlikte Atatürk ve Cumhuriyet için yürüyeceğiz” yanıtı vermesi, “Özcan Zafer Partisi’ne mi yakınlaşıyor” sorularını akıllara getirdi.

HENÜZ BÖYLE BİR GÜNDEM YOK

Seçimden sonra CHP’deki “değişim” tartışmalarına katılan ve Ankara’ya yürüyüşü nedeniyle ihraç edilen Başkan Özcan’ın Zafer Partisi’ne katılma ihtimaline ilişkin kulislerde henüz böyle bir gündemleri olmadığını öğrenildi.  

Bu yürüyüşün sadece yapılan davete bir karşılık olduğunu “yerel seçim sürecine daha zaman olduğunu” belirtiliyor.