(HABER: ASLI AKIŞ) Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel'in Genel Başkanlık için yarıştığı CHP'nin 38. Olağan seçimi kazanan Özgür Özel Oldu. CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da CHP Genel Başkanlığına seçilen Özgür Özel'i tebrik etti. Özcan, “Boşuna 203 kilometre yürümemişim” dedi.

CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, değişim çağrısı yaparak Kılıçdaroğlu'nun görevi bırakması için Bolu'dan Ankara'ya bir yürüyüş gerçekleştirmişti.

GÜNLERCE ANKARA'YA YÜRÜDÜ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçimlerden sonra CHP içindeki değişim gerekliliği tartışmalarına dahil olmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunan ve “kesin ihraç” istemiyle disipline sevk edilen Özcan, CHP'den ihraç edilmesinin ardından; “Değişim ve Adalet Yürüyüşü” adını verdiği eylem ile Bolu'dan Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne yürümüştü.

Her fırsatta Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Özcan, CHP kurultayında yeni genel başkan seçilen Özgür Özel'i tebrik etti.

“BOŞUNA 203 KİLOMETRE YÜRÜMEMİŞİM”

Özcan, Özel'le ilgili sosyal medya hesabından daha önce yaptığı “Bugün gördüm ki niyetin halis. Duygu ve düşüncelerin için şükranlarımı sunuyorum. Kazanman için elimden geleni yapacağım" paylaşımını alıntılayıp; “CHP Genel Başkanlığı’na seçilen Sayın Özgür Özel'i kutluyorum. Boşuna 203 kilometre yürümemişim. Değişim Türkiye için hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

“TANJU'YU EVİMDE YATIRIRIM”

Özgür Özel, partisinin Düzce İl Kongresi çıkışında bir seçmenin Özcan'a haklarının geri verilip verilmeyeceği sorusuna, "Tanju benim arkadaşım, kardeşim. Parti Meclisi verecek kararı. 5 Kasım'da seçilecek Meclis karar verecek. Bana kalsa ben Tanju'yu evimde yatırırım, Tanju bizim kardeşimiz ama Parti Meclisinin vereceği bir karara genel başkanın bir şey söylemesi doğru değil” yanıtını vermişti.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ