Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ikinci tur seçimleri öncesinde Cumhur İttifakından Bahçeli'ye açık bir mektup yazarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteğini geri çekmesini söyledi. Özcan; “28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemek suretiyle Türkiye’nin ilelebet Türk Yurdu kalacağını bütün dünyaya göstermenizi beklerim” dedi.

Haber:Aslı AKIŞ

Sinan Oğan’ın hangi ittifakın cumhurbaşkanı adayı destekleyeceği tartışmaları sürerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla, Cumhur İttifakı ortağı ve MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye işte bu sözlerde seslendi:

“Sayın Devlet Bahçeli

Öncelikle 14 Mayıs seçimlerinde partinizin elde ettiği başarıdan dolayı zatıâlinizi ve partinizi kutlarım. Ancak tarihi sorumluluğum gereği birkaç hususu sizlere haddimi aşmadan hatırlatmak isterim. AKP hiçbir zaman gerçek anlamda Büyük Türk Milliyetçisi Atatürk’ü içselleştirememiştir. AKP kurulduğundan bu yana hiçbir zaman Türk Milliyetçisi olmamıştır. Bunların nihai amacı, Türkiye’yi Türk Milliyetçiliği ’ne dayalı bir devlet olarak yönetmek değil, ümmet esasına dayalı bir devlete dönüştürmektir. Sizin de hassasiyetle üzerinde durduğunuz sığınmacılar meselesi, üniter yapıyı bozmaya dönük gizli bir istila girişimidir. Tüm bu sebeplerle, muhalefetin de hatalarını görüp söyleyen ve bu yüzden halen siyasi bedel ödemekte olan samimi bir Atatürkçü ve Türk Milliyetçisi olarak; 28 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermemek suretiyle Türkiye’nin ilelebet Türk Yurdu kalacağını bütün dünyaya göstermenizi bekler, saygılarımı sunarım.”

Editör: Yasin Celal TORUN