Bolu Belediyesi’nden EYT hakkıyla emekli olan 138 işçi tazminatlarının yatırılmaması üzerine belediye önünde toplanarak basın açıklaması yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Haber Merkezi

Bolu Belediyesi’nde çalışan ve EYT’nin yasalaşmasıyla birlikte emekli olan 138 işçi Nisan ayında dilekçelerini vererek emekli oldu. Emeklilik dilekçelerini verdikten sonra tazminatlarının kısa süre içerisinde hesaplarına yatırılacağı söylenen işçiler, paralarını alamamaları üzerine Bolu Belediyesi önünde bir araya geldi.

“MAĞDURİYETİMİZİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUZ” 

Grup adına açıklama yapan Hayrettin Tayşi, “Bizler EYT hakkıyla 14 Mart 2023’te dilekçelerimizi verdik. Dilekçeleri verirken Tanju bey bizlere en az 2 ay içinde kıdem tazminatlarınız hesaplarınıza geçer dedi. Ama bu süre zarfında hiçbir ilerleme olmadı. Randevu talep etmişler. Buraya geldiğimizde randevunun iptal edildiğini duydum. Bizi hem mağdur ediyor hem de karşımıza çıkmaktan kaçıyor. Bizim karşımıza çıkarak derdi neyse alenen söylesin. Biz mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz”  ifadelerini kullandı.

Grup açıklamalarının ardından meclis toplantı salonunda Başkan Tanju Özcan ile görüşme gerçekleştirdi.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ