(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ-FAHRİ GÜNDÜZ) Şampiyon Köyler futbol turnuvasında Tekkedere Köyü-Susuzkınık Köyü arasında oynanan çeyrek final karşılaşmasında Tekkedere Köyü rakibi karşısında gösterdiği etkili oyun ile farklı kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

Tekkedere Köyü çeyrek final karşısında farka koştu. Susuzkınık Köyü karşılaşmaya hızlı başladı. Arka arkaya Tekkedere Köyü kalesinde net pozisyonlar bulsa da kaleci Enes Biçer bu dakikalarda karşılaşmaya etki eden oyuncu oldu.

foto galeri gif

Kalesine gelen tehlikeli atakları atlatan Tekkedere Köy takımında perdeyi Mesut Tezel açtı. Tekkedere Köyü bulduğu golle derin bir nefes aldı. Öne geçmenin ardından oyunu daha iyi kontrol eden Tekkedere Köy maçtaki 2.golünü Osman Tarık ile buldu. Skor bu golle 2-0’a geldi.  Kalesinde gördüğü şok gollere cevap veremeyen Susuzkınık Köyü toparlanamayınca Tekkedere Köy takımının golcü oyuncusu kaptanı Serhat Gülen skoru 3-0’getirdi. İlk yarıda bu skorla tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Tekkedere Köyü golle başladı. Serhat Gülen skoru 4-0 yaptı. Farkı açtıktan sonra daha rahat bir oyun ortaya koyan Tekkedere Köyü, Mesut Tezel ile skoru 5-0 yaptı. Rakibi Susuzkınık Köyü karşısında farka koşan Tekkedere Köyü, Furkan Çakıroğlu ile skoru 6-0’a getirdi. Susuzkınık Köyü bu gollere bir gol ile cevap verse de Tekkedere Köyü müsabakayı 6-1 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.