AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın,  tarihe seçime günler kala dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Bolu Sanayi Sitesi esnafı ile bir araya gelen Aydın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Bolu’ya yapılan 1 milyar 154 milyon TL yatırım ve desteği hatırlattı.

HABER: ASLI AKIŞ

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı program çerçevesinde Bolu Merkezde saha çalışmalarını sürdüren AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Sanayi Sitesi’nde bulunan esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

“ALIN TERİ VE EMEĞİN BİRLEŞTİĞİ YERDEYİZ”

Ziyaretin akabinde görüşlerini aktaran Aydın, sanayi esnafından AK Parti’ye yoğun bir teveccüh olduğunun altını çizerek;  “Teşkilatımızla birlikte sanayideyiz. Alın teri ve emeğin birleştiği, helal lokmanın kendini açıkça gösterdiği sanayide hemşerilerimizle bir aradayız. Hamdolsun, herkes işinin başında, canhıraş çalışıyor, pandemi ve deprem gibi öngörülemez felaketlere rağmen ekonominin çarkı dönmeye devam ediyor. Bolu’nun emekçi evlatları her şeyin farkında, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a vefasını göstermeye devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Seçim gezileri esnasında ilginç diyaloglarında yaşandığı anların birinde bir vatandaşın “Abla senin arkandayım, kafanı takma” diyerek kendisine desteğinden de bahseden Aydın, yine bir vatandaşın EYT’de konusunun çözülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti paylaştı.

“SANAYİİ’DE BOLU’YA 1 MİLYAR 154 MİLYON TL YATIRIM VE DESTEK”

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Bolu’da yapılan yatırımlara değinen AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın; “Bolu’muzda 2022 verilerine göre mevcut 4 OSB bünyesinde yer alan 129 parselde 9200 kişi istihdam edilmekte ve tüm alanların kullanılmasıyla birlikte istihdam inşallah 15000 seviyelerine gelecek. Yine mevcut 5 adet Sanayi Sitesi bünyesinde yer alan 917 parselde 2840 kişiye istihdam sağlanmıştır. 1280 işletmeye yaklaşık 70 Milyon TL tutarında destek, 2446 işletmeye alternatif finansman desteğiyle yaklaşık 85 milyon kredi hacmi sağlandı. Bilim fuarları, Teknogirişim, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri vb. sayamadığımız daha nice icraatlarımız için ilimize 1 Milyar 154 Milyon TL yatırım ve destek sağladık” şeklinde konuştu.

“BÜYÜK SANAYİ SİTESİ’NDE SONA YAKINIZ”

Aydın, Bolu Büyük Sanayi Sitesi projesi hakkında da bilgi vererek; “520 dönüm üzerine kurulan proje alanında 5 tipte 988 adet dükkan bulunuyor. Oto Grubu, Tekstilci, Demirci, Elektrikçi, Mobilyacı, PVC Camcı, Gıdacı, Hırdavatçı ve Galerici olmak üzere 9 ana sektör temsilcileri ve ticari birimler ile büfeler projede yer alıyor. 856 adet imalat birimi, 59 adet galerici birimi, 52 adet ticaret birimi ve 21 adet büfe birimi ile birlikte toplamda 988 adet dükkan bulunuyor. Ayrıca proje alanında 5 bin 067 araçlık otopark alanı düzenlenmiş olup ek olarak dini tesis, itfaiye alanı, sağlık tesisleri alanı, yönetim tesisleri alanı, sosyal tesisler alanı ve spor tesisleri alanı olarak belirlenen 7 bölge de projede yer alıyor. Bolu’da büyük bir heyecan uyandıran bu fikir ilk ortaya atıldığında milletvekili olan Malum Şahıs karşı çıkmış sanayi esnafımızı yalan yanlış bilgilerle caydırmaya çalışmıştı. Bu şahsın tüm karşı  çıkmalarına rağmen projede çalışmalar son sürat sürüyor. Çoğu bitti azı kaldı. Bolu Belediyesi yükümlülüklerini yerine getirmese de devletimiz büyük ve güçlü. TOKİ marifetiyle inşallah projenin sonuna çok yakınız” dedi.

arzu-aydin (4)-1arzu-aydin (5)-1arzu-aydin (2)-1arzu-aydin (3)-1arzu-aydin (1)-1