Mehmet Temel ve Mehmet İlyas Akman adına düzenlenen 16.Veteranlar futbol turnuvasında yarı final karşılaşmaları oynandı. Son 4’e kalan takımlar kıyasıya bir final mücadelesi gösterirken iki takım adını finale yazdırdı.

Haber: Burhan Yeşiltaş-Fahri Gündüz

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen veteranlar futbol turnuvasında finale çıkan takımlar belli oldu. 1453 Osmanlıspor ile Kındıraspor, Toar Yapı ve Bolu Birlik Et Karacasu arasında oynanan karşılaşmalarda finale çıkma mücadelesi yapıldı.

foto galeri gif

İlk finalist 1453 Osmanlıspor

Günün ilk karşılaşması 1453 Osmanlıspor ile Kındıraspor karşılaşması son bölümlere kadar mücadele içerisinde oynandı. Karşılaşmanın ilk bölümlerinde 1453 Osmanlıspor Kındıraspor’a karşı üstünlük kurarak etkili bir futbol ortaya koydu. Maçın ilk yarısı 1453 Osmanlıspor’un 3-0 üstünlüğü sonuçlandı. İkinci yarıda sahada farklı bir Kındıraspor oyunu ortaya çıkarken karşılaşmaya ortak olmak istedi. Kındıraspor, arka arkaya bulduğu gollerle skoru 3-3 getirdi. Kındıraspor sahada bir kişi eksik olmasına rağmen tartışmalı bir şekilde attığı gol iptal olunca öne geçemedi. Karşılaşma berabere bitecek derken 1453 Osmanlıspor bir anlık Kındıraspor hatasından yararlanıp karşılaşmada 4-3 öne geçip adını finale yazdıran takım oldu.

İkinci finalist Toar Yapı

Gecenin bir diğer karşılaşması Toar Yapı ile Bolu Birlik Et Karacasu arasında oynandı. Kadro kalitesi ile turnuvanın başında favori gösterilen Toar Yapı, Bolu Birlik Et Karacasu karşılaşmasında maçın başlarında bulduğu golle 1-0 öne geçti. İlk yarı Toar Yapı’nın 1-0  üstünlüğü ile sonuçlandı. Karşılaşmada ikinci yarıda Toar Yapı farkı açmak isterken karşılaşmada 2-0 öne geçti. Bolu Birlik Et Karacasu ise kalesinde gördüğü iki gole rağmen maçı bırakmadı skoru 2-1 getirdi. Bolu Birlik Et Karacasu golü bulduktan sonra rakip kaleye yüklense de beraberlik golünü bulamadı. Toar Yapı son bölümlerde bir gol daha bularak skoru 3-1’e getirip adını finale yazdırdı.

Mehmet Temel ve Mehmet İlyas Akman adına düzenlenen 16.Veteranlar futbol turnuvasında 31 Ağustos Perşembe günü Saat 20.15’te Toar Yapı-1453 Osmanlıspor final karşılaşmasında şampiyonluk mücadelesi verecek.