Yaz tatili sürecinde doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin tercihi Bolu oldu. Şehrin gözde turizm merkezleri olan Gölcük Tabiat Parkı, Abant ve Yedigöller Milli Parklarına yaklaşık 430 bin yerli ve yabancı turist akın etti.

Türkiye'nin en gözde turizm merkezlerini barındıran Bolu, 3 aylık yaz tatili sürecinde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Özellikle Gölcük Tabiat Parkı, Abant ve Yedigöller Milli Parklarına yoğun ilgi gösterilen Bolu'da 3 aylık süreçte yaklaşık 430 bin kişi doğayla iç içe keyifli zaman geçirdi.

Ankara-İstanbul arasındaki en güzel tatil yapılacak yerlerin başında geliyor Bolu. Sene sonuna kadar gelen turist sayısının 1 milyon kişiyi geçmesini bekleniyor.

9 günlük bayram tatilinde vatandaşlar uzak yerleri tercih etti ama ortalama iyi. Ankara-İstanbul arasındaki en güzel doğa içinde tatil yapılacak yer Bolu. 536 bin turist geldi. Yabancı da geçen senelere göre artış var. Mesire yerleri, Abant Gölcük, Yedigöller geçen senelere göre 100 binden daha fazla bir artış oldu.

“EŞSİZ BİR DOĞASI VAR”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilinde de hareketlilik yaşanması bekleniyor.  Eşsiz bir doğasıyla Türkiye’nin en güzel yeri Bolu. Ulaşımı kolay, doğası çok güzel.

Trabzon’dan ailesiyle birlikte Gölcük’e gelen Çağatay Çakmak, "İlk defa geliyoruz. Trabzon’dan geldik. Gölcük, Abant Gölü’nden daha güzel. En azından Trabzon’daki Uzun Göl’den çok daha güzel. Trabzon’da Uzun Göl’ün etrafı katledildi. İllaki buralarda da vardır ancak Uzun Göl’ün etrafı betonlarla çevrildi" ifadelerini kullandı.

GÖLCÜK TABİAT PARKI

Bolu’ya 13 kilometre uzaklıkta olan ve içerisindeki gölün çevresinde çam, köknar, kayın, gürgen ve karışık türde ağaç türlerini barındıran Gölcük Tabiat Parkı, 183 bin 36 kişiyi misafir etti. Gölcük Tabiat Parkı’na gelen ziyaretçiler, göl çevresinde yürüyerek ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek keyifli anlar yaşadı.

ABANT GÖLÜ MİLLİ PARKI

Şehre 34 kilometre uzaklıkta olan ve tatilcilerin yılın dört mevsimi ziyaret ettikleri Abant Gölü Milli Parkı’nda da 3 aylık süreçte boyunca insan seli yaşandı. Abant Milli Parkı’na 175 bin 861 kişi geldi.

YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

Tatillerini doğayla iç içe kamp yaparak geçirmek isteyen tatilciler, Bolu şehir merkezine 42 kilometre uzaklıkta olan Yedigöller Milli Parkı’nı da tercih etti. Yedigöller Milli Parkı 70 bin 737 ziyaretçiyi ağırladı. Abant Gölü Milli Parkı, Yedigöller Milli Parkı ve Gölcük Tabiat Parkı'nı 3 aylık yaz tatili süresince yaklaşık 430 bin yerli ve yabancı tatilci ziyaret etti.