(Haber: Oğuzhan Eke / Aslı Akış) - Bolu’yu ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, Yukarı Çarşı’da esnaf ile bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk, partisinin Anadolu Buluşmaları programı kapsamında Bolu’yu ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Öztürk’ü, Bolu’da YRP İl Başkanı Sadettin Baskın, 2024 Mahalli İdareler Seçimi Belediye Başkan Adayı Faruk Bayrakdar ve teşkilat mensupları karşıladı. Ziyaret kapsamında Öztürk, Yukarı Çarşı’da esnaf ile bir araya geldi. Dükkânları tek tek ziyaret eden Öztürk ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşla sohbet etti. Vatandaşın talep ve sıkıntılarını dinleyen Öztürk, partisinin çözüm önerilerinden bahsetti.

“ESNAFIMIZI ZİYARET EDİYORUZ”

Programı hakkında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, “Bugün burada Yeniden Refah Paritesi olarak İl Başkanımız, seçimlerde belediye başkan adayımız, teşkilatımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımızla beraber esnafımızı ziyaret ediyoruz. Tabi ki halkımız seçimden seçime ziyaretlere alışıktır. Biz seçimden sonra da esnafımızla birlikteyiz, halkımızla beraber… Anadolu Buluşmaları adı altında, dün ve bugün, hafta sonu bütün Türkiye’mizin her tarafında, bütün illerimizde, ilçelerimizde ziyaretlerimiz var” dedi.

“MUTLAKA BİR İYİLEŞTİRMELERİN OLMASI LAZIM”

Esnafın ekonomik sıkıntılar çektiğinin altını çizen Öztürk, “Esnafımız içler acısı. Maalesef herkes ekonomik sebeplerden dolayı şikâyet ediyor. Geçim sıkıntısı var. İşsizlikten de şikâyet edenler var. Her geçen gün bir önceki günü aratır durumda. Tabi bunun devam etmesi, sürmesi mümkün değil. Mutlaka bir iyileştirmelerin olması lazım... İktidarın mutlaka bir adım atması lazım. Halkımız perişan durumda, zaten her şey birbirini tamamlıyor. Bu böyle sürdürülemez” ifadelerini kullandı.

“İKTİDARI, BİZE ŞİKÂYET EDİYORLAR”

Öztürk, Yeniden Refah Partisi’nin vatandaş tarafından ilgi gördüğünü dile getirerek, “Bugün tabi iktidarı, bize şikâyet ediyorlar.  Bunun da sebepleri var, ileriye dönük Refah Partisine yönelik ümitler var, bir umut var. 2028 seçimlerinde, halkımız Yeniden Refah Partisi’nde bir beklenti içerisinde. Dolayısıyla Sayın Dr. Fatih Erbakan Bey gelecek vadediyor. Yeniden Refah Partisi bugün Türkiye’mizin hem üye bakımından üçüncü partisi, 600 bine yakın üyesi var… Hem de seçimlerde çıkan sonuçlar itibariyle de üçüncü partisi. Gelecek vadeden bir parti” şeklinde konuştu.

 “HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ İLE KARŞILAŞIYORUZ”

Öztürk, ilgiden memnun olduklarını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Halkımızdan gelen ilgiden memnunuz. Hatta seçimden hemen sonra esnafımızı ziyaret etmemiz, halkımızla bir arada bulunmamızda halkımızın teveccühü ile karşılaşıyoruz. Hakikaten bütün Bolu halkına teşekkür ediyoruz.”  

Muhabir: OĞUZHAN EKE / ASLI AKIŞ