(İHA) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile MİA Teknoloji A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü, taraflar arasında ulusal ve uluslararası projeler için her türlü görüşme, çalışma, müzakere ve iş birliğini amaçlıyor. Protokol, Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza töreninde ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile MİA Teknoloji A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Çivi tarafından imzalandı.

İmza töreni sonrasında konuşan ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek protokolün iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ettiğini belirtti. MİA Teknoloji A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Çivi ise MİA Teknoloji A.Ş. olarak siber güvenlik, yapay zekâ, sağlık ve bilişim sistemleri üzerinde çalışmalar gerçekleştiren bir Ar-Ge firması olduklarını belirterek iş birliği protokolünün iki taraf için de hayırlı olmasını arzu ettiğini belirtti.

İmza töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ise MİA Teknoloji A.Ş. firmasının yapay zekâ, teknoloji ve bilişim alanlarında önemli faaliyetler gerçekleştiren bir firma olduğunu belirterek imzalanan iş birliği protokolünün iki taraf için de önemli olduğunu ifade etti. Kutoğlu, protokol vasıtasıyla MİA Teknoloji A.Ş. firmasının ZBEÜ’nün akademik bilgisinden faydalanacağını, ZBEÜ’nün ise MİA Teknoloji A.Ş.’nin ticari deneyimlerinden hareketle projelerini ve ürünlerini pazarda etkin kılabileceğini belirtti. Ayrıca yine ZBEÜ bünyesinde özellikle biyomedikal, sağlık, yapay zekâ alanlarında gerçekleştirilecek çalışmaları açısından bu iş birliğinin önemli olduğunu sözlerine ekleyen Kutoğlu, söz konusu protokolün iki taraf için de hayırlı olmasını temenni etti.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ