(İHA) - Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde İmkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi Turizm Haftası nedeniyle bir program düzenlendi.
Zonguldak’ın Alaplı Alaplı İmkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından Turizm Haftasına özel program düzenlendi. Alaplı İmkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi salonunda düzenlenen program öncesinde öğrenciler tarafından hazırlanan yöresel yiyecek ve içecekler ikram edildi. Programa Alaplı Kaymakam Selçuk Köksal, İlçe Emniyet Müdürü Baki Acar,İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik, Ticaret Oda Başkanı Selçuk Oktay , milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, ilçedeki okul müdürleri, STK ve kurum amirleri ile öğrenciler katılım gösterdi.
Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program başlayan Alaplı İmkb Teknik Ve Endüstri Meslek Lise Okul Müdürü Teyfik Demirci açılış konuşmasını yaptı. Günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştiren Müdür Demirci “Turizm konusunda toplumda farkındalığı arttırmak ve turizm bilinci oluşturmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda değerlendirmek ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla "Turizm Haftası" kutlanmaktadır” dedi.
Gerçekleştirilen konuşmalar ardından program, öğrencilerin hazırladığı yöresel yemeklerden oluşan bölümün yanı sıra, Hacıvat Karagöz gösterimi ve şarkı gösterileri ile devam etti. Program sonunda öğrenciler tarafından hazırlanan yöresel yemekler gelen davetlilere ikram edilerek son bulundu.

Editör: Selda Selin ÖZBAY