(Haber: Yasin Celal Torun) - 120 sporcunun katılımıyla yedi kategoride gerçekleştirilen “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Genlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası” nda dereceye giren sporculara ödülleri Karaçayır spor kompleksi tenis kortlarında düzenlenen törenle verildi.

Düzenlenen törene Bolu belediye başkan yardımcısı Leyla Beykoz, Cimnastik federasyonu başkanı Suat Çelen, Bolu Gençlik ve Spor il müdürü Emrullah Güler, TESUD Bolu Şube Başkanı ve Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi Em.P.Kd.Bnb. Ahmet Şerafettin Yamaner, Boluspor eski başkanı Necip Çarıkçı, Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, dereceye giren sporcuların aileleri ve tenis antrenörleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy yaptı. Ulusoy, “25 yıla yakın zamandır tenise hizmet ediyorum ve tenisin içindeyim. Çok yol katettik, kısıtlı imkanlarımızla büyük olmaya çalıştık ve büyüdük. Abant tenis kulübü bundan sonra da yoluna böyle devam edecektir. Güzel şeyler yapacağız, başaracağız. Bu vesileyle sizlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutluyorum” dedi.

Ulusoy’un ardından kürsüye gelen Jimnastik federasyonu başkanı Suat Çelen gençlere seslendi:

“Sevgili gençler, şampiyon olmanın yanında sporu bir yaşam biçimi haline getirmeniz çok önemli. O yüzden öncelikle sizleri spora teşvik eden ailelerinizi tebrik ediyorum. Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa orada itaat ve itimat vardır. İtaat ve itimatın olduğu yerde disiplin, disiplinin olduğu yerde huzur, huzurun olduğu yerde başarı vardır. Sevgiyle yaptığınız her şeyde başarılı olursunuz. İnşallah sporu yaşam biçimi haline getirirsiniz. Bu vesileyle hepinizin bayramını kutluyorum.”

Bolu gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler ise konuşmasında spora gönül verenlere teşekkür ederek, “Yedi farklı kategoride 120 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen güzide bir turnuvadan çok güzide sporcuların başarılarıyla ciddi emekler sonucu çok güzel neticeler almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emin olun ki bu gibi spor organizasyonlarında tabi ki madalya ya da kürsü görmek temsili bir şeydir ama spora gönül vermek bu işi başlı başına başarmaktır. Çocuklarımıza, gençlerimize, kendinize sporla kalmayı, sağlıkla kalmayı, mutlu olabilmeyi hediye ettiğiniz için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hepinizin 19 mayıs Atatürk’ü anma ve gençlik spor bayramını kutluyor, sevgili gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğinin aydınlık olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yedi farklı kategoride 1. ve 2. olan sporculara madalya ve kupaları takdim edildi.

Master Erkekler de 1. olan Muhammed Erdem Bağcı kazandığı kupanın değerinden bahsederek, “Abant tenis ihtisas spor kulübünde tenis oynuyorum. 19 mayıs gençlik ve spor tenis turnuvasında master erkekler birincisiyim. 7 yıldır tenis oynuyorum. Her yıl turnuvalara katılıyorum bu sene de master erkekler birincisiyim. Bu kupayı almak benim için çok daha önemli. Çünkü Atatürk’ün bize armağan ettiği bayramda bu kupayı almam benim için çok değerli o yüzden mutlu ve gururluyum” şeklinde konuştu.

Bağcı konuşmasının devamında gençlere önerilerde bulundu:

“Gençlere bütün spor dallarını tecrübe etmelerini öneriyorum. Ben tenis oynuyorum ama diğer spor dallarını da deneyimlemek isterdim. Spor sizi zinde tutar, hem fiziksel hem mental olarak güçlendirir. Kötü alışkanlıklardan uzak durmanızı sağlar, bir aktiviteniz bir eğlenceniz olur. O yüzden tüm spor dallarını seviyorum ve hepsini öneriyorum.”

Tören hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Editör: Oğuzhan EKE