MasterChef Türkiye'ye Trabzon'dan katılan genç yarışmacı Emre Yıldız, Mehmet Yalçınkaya'nın "O bıyıklar kesilecek" sözleri üzerine neye uğradığını şaşırdı. Mehmet Şef eline makas alınca Yıldız’ın yüreğine indi.

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu'nun jüri üyeliğini yaptığı MasterChef’te ana kadroya girmek isteyen yarışmacılar hünerlerini sergiliyor. Yarışmaya Trabzon'dan katılan ve 10 yıldır bu mesleği yaptığını söyleyen Emre Yıldız, yeniden pizza firmasında çalışmaya devam ettiğini belirtti.

MASTERCHEF'TE GÜLÜMSETEN ANLAR!

Mehmet Şef’in sorusu üzerine bıyıklarından bahseden Yıldız, 2 yıldır sabah – akşam onlarla uğraştığını söyledi.

DANİLO ZANNA, GENÇ YARIŞMACININ BIYIKLARINA DOKUNDU

Şefler, “Kendi yorumladığım bir somon yemeğim var. Kremalı somon” diyen Yıldız’ın 5 dakikalık süresini başlattı. İtalyan şef Danilo Zanna “Bir dokunabilir miyim? Çok özür diliyorum” diyerek genç yarışmacıdan izin istedi. İtalyan şef, Emre Yıldız'ın bıyıklarına dokundu.  Mehmet Şef, “Jöleliyor ya. Jöle olmadan durmaz bu” ifadesini kullandı. Emre Yıldız ise, “Spreyliyorum” yanıtını verdi.

MEHMET ŞEF ÖYLE BİR ŞAKA YAPTI Kİ...

Osmanlı mutfağını diğerlerine oranla daha çok sevdiğini vurgulayan Emre Yıldız, tabağını kendisine verilen süre zarfında yetiştirebildiği kadar yaptı ama MasterChef’te yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yemek tadımını yaptı.

Mehmet Şef “Sen bizim programı hiç izlemedin değil mi? Doğal olarak kuralları da bilmiyorsun. Mesela bizde takı yasak. Saat ve evlilik yüzüğü takabiliyorsun. Tabii bir kuralımız daha var bizim. Bu boyutta bir bıyıkla gelemezsin. MasterChef’e gelirsen bu bıyıktan vazgeçer misin?” dedi.

Emre Yıldız’ın “Birazcık keserim” yanıtını vermesi üzerine Mehmet Şef elinde makasla onun üzerine yürüdü. Emre Bey, tezgahın arkasından dolanarak Mehmet Şef’ten uzaklaştı. O anlar izleyenleri gülümsetti.

"HEYECANDAN DİZLERİM TİTRİYOR"

“Tamam da şefim şimdi mi? Bir ‘Evet’ alsaydık da ondan sonra. Yemin ediyorum var ya şu an heyecandan dizlerim titriyor” diyen Emre Yıldız, Mehmet Şef’in ısrarı üzerine “Hepsini değil, azıcık keseriz” ifadesini kullandı.

"MASTERCHEF'TE TUR ATLAR ATLARSAM..."

Emre Yıldız bıyıklarını yalnızca 1 santim kestirebileceğini söyledi. Genç yarışmacı 2. tura geçerse 1 santim daha kesilmesine izin verebileceğini vurguladı. Gülümseten anların ardından oylamaya geçildi. Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yarışmacının tabağını yorumladı.

2 şef de “Hayır” diyerek Emre Yıldız’ı uğurladı.

Muhabir: HURİ AFACAN