(HABER: HURİ AFACAN)- AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, kentte yaşayan ve şartları sağlayan emeklilere planladıkları destek projesi hakkında bilgi verdi. 

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, Bolu pazarını ziyaret edip pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinledi. Esnafa hayırlı ve bereketli işler temennisinde bulunan Demirkol, Bolu Pazarında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Demirkol, Sosyal belediyecilik alanında birçok belediyeye örnek olacak olan çalışmada ‘Emekli Kart’ sahibi olacak emeklilerin su ve atık su ücretlerinden yüzde 50 indirimli yararlanması planladıklarını kaydetti.

“EMEKLİLERİMİZE BİRÇOK PROJE DÜŞÜNÜYORUZ”

Belediye başkanı olunca emekliler için yapılacak çalışmalar hakkında açıklamalar yapan ve emekli kart müjdesini veren Demirkol, “Emekliler şu anda en önemli hassasiyet gruplarımızdan biri. Son dönemde emeklilerimizle ilgili belirli iyileştirmeler çalışılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bununla ilgili emeklilerimize farklı zamanlarda farklı iyileştirmelerle ilgili müjdelerde bulunmuştu ama bunların geliştirilmesi gerektiği noktasında da hem Cumhurbaşkanımız hem de bakanlıklarımız tarafından açıklamalar devam ediyor. Emekliler ile ilgili çalışmalar Ankara’da devam ederken bizde belediye olarak emeklilerimize birçok proje düşünüyoruz. Bir kere öncelikle emekli kart planlıyoruz.

“EMEKLİ KARTLA BOLU’DA EMEKLİLERİMİZ HUZURA KAVUŞMUŞ OLACAK”

Emekli kartla emeklilerimizin Bolu içinde, Bolu Belediyesine ait işletmelerde % 75- 80’e varan indirimlerden faydalanmasını istiyoruz. İkinci olarak 65 yaş üstünde biliyorsunuz ulaşım ücretsiz. Fakat 65 yaş altı emeklilerimizde ulaşımla ilgili tamamen hatları ve taşımacıları bizim sponsor edeceğimiz ücretsiz taşımaya geçmek istiyoruz. Ayrıca su faturası anlamında emeklilerimize yine % 50’ye varan indirimlerle, ihtiyaç sahibi emeklerimizden de hiç fatura su faturası almama noktasında bir çalışmamız sürüyor. Biz emeklilerimizin giderini azaltacak, su faturasında, emlak vergilerinde, belediyenin tesislerinde ki kullandıkları ve faydalandıkları alanlarda ciddi indirimler yapmayı planlıyoruz ve emekli kartla Bolu'da onların konforuna maddi giderlerine katkı sağlayıcı bir sisteme geçmek istiyoruz. Emekli kartla inşallah Bolu’da emeklilerimiz huzura kavuşmuş olacak.” ifadelerini kullandı.

“PAZAR YERİ ÇALIŞMALARIMIZI PROJELERİMİZE EKLEDİK”

Kapalı pazar yeri ile ilgili projelerinin detaylarından bahseden Demirkol, “Biz her gün Bolu’nun farklı yerlerinde açılan pazarlarımızı geziyoruz, esnafımızı dinliyoruz, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Hem pazar yeri esnafının hem de vatandaşlarımızın bizden isteği her tarafı kapalı üşümeyi engelleyecek, alışveriş yapan vatandaşlarımızın da konforunu sağlayacak bir alan. Biz de kapalı pazar yeri çalışmalarımızı projelerimize ekledik.  İnşallah Bolumuzda vatandaşlarımızın huzurla ve güvenle alışveriş yapabilecekleri, esnafımızın da rahatlıkla gün içerisinde tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri pazar yerleri planlıyoruz. 4 tarafı da kapalı olsun istiyoruz ve bu alanları diğer günlerde de farklı etkinlikler için kullanalım istiyoruz. Bu bağlamda kapalı pazar yeri çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de burada coşkuyla vatandaşlarımız bizleri karşıladılar, esnafımız karşıladı, genelde sıkıntıları var, notlarımızı aldık inşallah 31 Mart’ta belediye başkanlığı görevi hasıl olursa hızlıca bu konuları çözeceğiz.” şeklinde konuştu.

Editör: Servet GÖKÇEK