(HABER: SELDA SELİN ÖZBAY)- Bolu Anadolu Lisesi, çevre bilincini artırmak ve sürdürülebilir yaşamı teşvik etmek amacıyla “Yine, Yeni, Yeniden” sloganıyla dikkat çeken bir geri dönüşüm projesine imza attı. Sadece geri dönüşümü teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinciyle de hareket edildi.

Yine, Yeni, Yeniden” sloganıyla başlatılan bu anlamlı Geri Dönüşüm Projesi kapsamında düzenlenen sergide, öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden yaratıcı ürünler ortaya koyduğu gözler önüne serildi.

YARATICILIK VE GERİ DÖNÜŞÜM BİR ARADA

Sergide, araba lastiklerinden yapılmış koltuklar ve sehpalar, atık şişelerden üretilmiş saksılar ve musluklar, kartondan tasarlanmış sepetler, saatler ve panolar gibi pek çok dikkat çekici eser yer aldı.

SERGİ GELİRLERİ DOĞA DOSTLARINA

Öğrencilerin emekleriyle hayat bulan sergide ayrıca, atık malzemelerden üretilmiş bisiklet saksılar, patili dostlara küçük yuvalar ve bahçe süsleri de sergilendi.

Sergiden elde edilen gelir, doğa dostlarımıza yaşam alanları oluşturmak üzere değerlendirilecek.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ TAKDİR TOPLADI

Bolu Anadolu Lisesi’nin düzenlediği sergi, sadece okul içinde değil, şehir genelinde de büyük ilgi gördü ve takdir topladı.

“Yine, Yeni, Yeniden” projesi, öğrencilerin geri dönüşüm malzemelerinden neler yapabileceğini göstermenin ötesinde, doğa dostu projelerin önemini vurguladı. Projeyle öğrenciler, doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirirken, aynı zamanda yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini de geliştirdi.

Muhabir: SELDA SELİN ÖZBAY