reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

AİBÜ’DEN HACİZ AÇIKLAMASI

AİBÜ’DEN HACİZ AÇIKLAMASI
01 Ağustos 2017 - 13:21

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklama ile ulusal basına da konu olan iptal edilen Sıla konseri ile ilgili olarak üniversite araçlarına haciz konulmadığına, aksine organizasyon şirketinin araçlarına haciz konulduğu belirtildi.

Bazı yayın organlarında 2013 yılında iptal edilen Sıla konserinden dolayı AİBÜ’nin araçlarına haciz konulduğu haberleri yer almıştı. AİBÜ Rektörlüğü tarafından bir açıklama yapılarak haberler yalanlandı. Yapılan açıklamada üniversite ile organizasyon şirketinin icralık olduğu ve üniversiteye yönelik herhangi bir haczin söz konusu olmadığı belirtildi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bolu 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 29.01.2015 tarihli kararıyla, Lila Organizasyon tarafından sözleşmeye aykırı olarak gerçekleştirilmeyen 14.05.2013 tarihli Sıla Konseri nedeniyle Lila Organizasyon’un 87.084,00 TL’yi Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne ödenmesine, gerçekleştirilen Aydilge ve Yeni Türkü Konserleri için 47.884,40 TL’nin Lila Organizayon’a ödenmesine karar verilmiştir.

Üniversitemiz ve Lila Organizasyon karşılıklı olarak alacaklarını icraya koymuşlar; Lila Organizasyon bir miktar borcunu ödemesine karşın tüm borucunu ödemediğinden Lila Organizasyon firmasına ait araçlara haciz konulmuştur.

Bir devlet üniversitesi olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin mallarına haciz konulması kanunen mümkün değildir. Aksi yönde bir işlem varsa, bu kanunsuz işlem usulü dairesinde kaldırılacağı gibi, kanunsuz işlem yapanların da sorumluluğu doğacağı da izahtan varestedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kep Adresi [email protected]