reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ECZACILARA İLKYARDIM EĞİTİMİ

BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN ECZACILARA İLKYARDIM EĞİTİMİ
16 Ekim 2019 - 13:09

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde hizmet veren serbest eczacılara sertifikalı ilkyardım eğitimleri verildi.

3 gün süre ile tam zamanlı olarak verilen ilkyardım eğitiminde; temel ilkyardım uygulamaları, olay yerinin ve hasta yaralının değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, solunum yolu tıkanıklıkları, kanamalar, bilinç bozuklukları, yaralanmalar, zehirlenmeler, yabancı cisim kaçması, kırık çıkıklar, taşıma teknikleri, yanık donma sıcak çarpması ve havaleler gibi detaylı konular ele alındı.

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bolu İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık ekibimizin kıymetli bir parçası olan Bolu’daki serbest eczacılarımıza ilk yardım sertifikalı eğitim kursumuzu tamamladık. Hekimden sonra ilk diyaloga girilen, pek çok konuda danışılan ve işleri gereği devamlı hastalarımız ile beraber ve diyalog halinde olan değerli eczacılarımız ani gelişen durumlarda ilk müdahale için ilkyardım eğitimlerini aldılar. Katılımları sebebiyle eczacılarımıza, emekleri için eğitimcilerimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Demirkol ayrıca, ilimizde hizmet veren serbest eczacılara yönelik sertifikalı ilkyardım eğitimlerinin devam edeceğini ve tüm eczacılarımızın sertifikalandırılacağını belirtti.

Eğitim sonunda eczacılar, sertifikalandırılarak ilkyardım uygulamaya yetkili kılındı.

Kep Adresi [email protected]