reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BOLULU KİTAPSEVERLER BU FUARDA BULUŞUYOR

BOLULU KİTAPSEVERLER BU FUARDA BULUŞUYOR
07 Mart 2019 - 10:59

Bolu’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Bolu Kitap Fuarı”, Cuma günü Karaçayır Spor Salonu’nda başlayacak. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Bolu Kitap Fuarı ile ilgili yapılan basın açıklamasında, Bolulu kitapseverler ile Türkiye’nin seçkin yayınevlerini buluşturacak olan fuarın, 8-17 Mart tarihleri arasında faaliyet göstereceği belirtildi.

Bolu Belediyesi ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) iş birliğinde, 8 Mart’ta açılışının yapılacağı, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bolu Kitap Fuarı 8-17 Mart tarihleri arasında kitapseverleri kabul edecek. Çeşitli yazarların söyleşi yapacakları ve imza günlerinin gerçekleştirileceği dolu dolu bir programla Bolu’da açılacak olan, Bolu Kitap Fuarı ziyaretçilerini belirtilen tarihlerde 09.00 ile 21.00 saatleri arasında kabul ederek kitapseverler ile kitapların buluşmasına vesile olacak.

 “ÇEŞİTLİ YAZARLARIMIZLA SÖYLEŞİ VE İMZA PROGRAMLARI DÜZENLENECEK”

Bolu’da dördüncüsü düzenlenecek olan kitap fuarı ile bilgi vermek amacıyla basın açıklamasında bulunan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Başkanı Mustafa Şahin; “Bu yıl da geçmiş yıllarda olduğu gibi fuar kapsamında çeşitli yazarlarımızla söyleşi ve imza programları düzenlenecek, bu kapsamda 13 Mart Çarşamba günü Tarihçi-Yazar Mustafa Arman, 16 Mart Cumartesi Adem Özkese ve farklı bir çok konukla fuarımız devam edecektir” dedi.

Açıklamalarında fuarın bu aşamaya gelmesinde Bolu Belediyesi ve Bolu Valiliği’nin desteklerine de vurgu yapan Mustafa Şahin; “İlk fuarımızdan itibaren bizleri her zaman destekleyen, Bolu Valiliğimize Bolu Valimiz Sayın Ahmet Ümit’e, Bolu Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a ve ekibine; Valiliğimiz ’in ilgili kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz; “Yetişkin olabilmek için, sağlıklı bir gelecek tahayyül edebilmek için, kapsamlı bir eğitime ve okumaya ihtiyacımız var”

Bolu’da düzenlenecek olan kitap fuarı hakkında Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın açıklamasında bir konuşma gerçekleştiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kitap okumanın yetişkin bir birey olmanın ilk adımı olduğuna ve bu konuda Milli Türk Talebe Birliği’nin çalışmalarına vurgu yaparak; “Yetişkin olabilmek için, geleceğe hazır olabilmek için, sağlıklı bir gelecek tahayyül edebilmek için, kapsamlı bir eğitime ve okumaya ihtiyacımız var. Ama istatistikler gösteriyor ki, Allah’ın ‘Oku!’ emrine rağmen biz yine okumuyoruz. Önümüzdeki süreç için Milli Türk Talebe Birliği okuma-yazma oranını, sağlıklı, iyi eğitilmiş insan nüfusumuzu arttırabilmek için yoğun çaba sarf ediyor.” dedi.

“KİTAP FUARI İÇİN SÜREKLİLİĞİ SAĞLAMAK DURUMUNDAYIZ”

İnsanların kitaplarla buluşturulması noktasında sürekliliği sağlamayı amaç edinmenin, yediden yetmişe herkesin bu etkinliğine katılım sağlamasının önemini belirten Başkan Yılmaz; “Şu an dördüncüsünü düzenlediğimiz, okuma ve kitap fuarı için sürekliliği sağlamak durumundayız. Bizde bazı etkileşimlerde bir kere yapılır ve biter. Sürekli bunu diri tutmak durumundayız ve dört yıldır bu işi gerçekleştiren Milli Türk Talebe Birliği’nin yönetimine ve başkanına teşekkür ediyorum. Böyle bir kitap fuarında belki de ilkokuldan, hatta anaokulundan üniversitede okuyan öğrencilere kadar tamamının katılması lazım.” şeklinde konuştu.

“BU FUARLARIN DAİM OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Okullarda idarecilerin ve öğretmenlerin de bu tür etkinliklere öğrencileriyle birlikte katılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz; “Neslimizin, gelip burada kitapları görmesi, sevmesi lazım ki okusun. Bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğümüze de büyük görev düşüyor. İnşallah okullardaki müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz de bundan önce olduğu gibi, bu fuar süresince öğrencileri buraya davet ederek, böyle kitaplarla haşır neşir olmalarını sağlama konusunda gayret gösterirler. Ben bu fuarların daim olmasını, sürekli katılımların artarak devam etmesini ve okuma alanımızın ve mekanımızın da çok daha sağlıklı olarak gelişmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDAN OKUMA EYLEMİNİ ÇOK ÖNEMLİ BULUYORUM”

Cumhurbaşkanımız’ın okuma-yazma oranlarını kaliteli seviyelere yükseltmek amacıyla planlamış olduğu Millet Kıraathaneleri’ne dikkat çeken Yılmaz; “Önümüzdeki süreç tabi ki Millet Kıraathaneleri ile okuma alanları genişleyecek. Ama buralarda okuyacak insan bulmak lazım. Belediye Başkanı olarak biz şehirleri imar edebiliriz. Ama şehirde yaşayan insanların mimar olabilmesi için bu safhaları çok iyi geçirmeleri lazım. Ülkemizin geleceği açısından okuma eylemini çok önemli buluyorum. Ben tekrar anaokulundan üniversiteye kadar bütün öğrencilerin buraya gelmelerini ve kitaplarla haşır neşir olmalarını, ülkemizin ve ilimizin geleceği için önemli bulduğumu ifade ediyorum. Bu fuarı tertip eden Milli Türk Talebe Birliği’nin bütün yöneticilerini yürekten kutluyorum.”dedi.

Kep Adresi [email protected]