reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

HASTANE PERSONELİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

HASTANE PERSONELİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI
21 Mart 2020 - 11:43

İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde, dikiş bilen sağlık personelinden oluşan ekip, hastanede oluşturulan terzi atölyesinde tıbbi maske üretimine başladı.
Haber: Ömer Çetinaslan

Türkiye’de yeni tip koronavirüsün görülmesiyle her geçen gün artan maske talebine çözüm bulmak için harekete geçen Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi, dikiş bilen gönüllü sağlık çalışanlarıyla maske üretimine başladı.

Sağlık personelinden oluşan ve dikiş bilen 8 kişilik ekiple, hastanede oluşturulan terzi atölyesinde, günde ortalama 500 tıbbi maske üretiliyor. Üretilen maskeler, sterilizasyon biriminde yapılan işlemin ardından paketlenerek, hastane çalışanlarının hizmetine sunuluyor.

“SAHADA ARTAN TALEBİ KARŞILAMAK İSTEDİK”
Maske üretimiyle ilgili bilgi veren İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. M.Mustafa Gürdal, “Korona virüs enfeksiyonunun Avrupa’da görülmesiyle birlikte tıbbı koruyucu ekipmanlara olan ihtiyaç sahada her geçen gün giderek artmaktadır. Biz de bu talebi karşılayabilmek adına kendi imkanlarımızı kullanarak sahada artan talebi karşılamak istedik. Personelimizin özverili çalışmasıyla bir planlama yaparak günde yaklaşık 8 personelimizle 400-500 civarında tıbbı koruyucu ekipmanlardan tıbbi maske üretimine başladık. İnşallah ilerleyen günlerde bu sayı kapasitemizi artırarak daha da artıracağız. Hastanemizin tüm kademelerindeki çalışanlarımızın özverili gayretiyle bu salgın hastalığı en sıkıntısız şekilde hep beraber ilimizde mücadele edeceğiz” dedi.

“PİYASA FİYATININ 10’DA 1’İNE MAL EDİYORUZ”
Hastanede yapılan tıbbi maskelerin piyasa fiyatının altında mal edildiğini söyleyen Gürdal, “Çalışanlarımızın hepsi kendi personelimiz. Dikiş konusunda tecrübeli arkadaşlarımızdan oluşturduk ekibi. 8 kişilik bir ekip. Bizim dışarıdan aldığımız tıbbi maskeler steril değil. Burada aynı zamanda işlemler bittikten sonra sterilizasyon birimimize götürerek sterilizasyonu da sağlıyoruz. Personelimize steril edilmiş bir şekilde veriyoruz. Piyasada şuan ki fiyatının 10’da 1’ine mal ediyoruz. Bu da bizim için avantaj oldu. Şuan stoklarımızda maskelerimiz var. Biz o stoktaki maskelerimizin bitmesi ve temin edememe durumunda bunları yedek olarak hazırlıyoruz. Şuan hem stoğumuzda hem ürettiğimiz maskelerle birlikte sahadaki ihtiyacı karşılayabilecek durumdayız” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]