reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

MÜSİAD’IN İFTAR GELENEĞİ DEVAM EDİYOR

MÜSİAD’IN İFTAR GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
15 Haziran 2017 - 16:54

Her yıl geleneksel olarak, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bolu Şubesi tarafından kurulan iftar çadırı bu yıl da ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye devam ediyor.

MÜSİAD Bolu Şubesi tarafından kurulan iftar çadırında günde bin kişiye iftar yemeği veriliyor. Ramazan boyunca hizmet verecek olan iftar çadırı ile ilgili açıklamalarda bulunan MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat, “Yaklaşık 900 ile bin kişi arasında iftar yemeği veriyoruz. Tabi burada genelde ihtiyacı olan insanlara, yetime, öksüz çocuklara, mültecilere, muhacirler ve öğrencilere iftar veriliyor.  Ayrıca kuran kurslarında 10 ila 15 yaşı arsında hafızlık eğitimi gören öğrencilerde iftardan 45 dakika önce buradan iftar yemeği gidiyor.  Diğer derneklerin ve STK’ların belirlediği mahallelerde yoksul ve kimsesizler için buradan kumanyalar gidiyor.” dedi.

Abat, “MÜSAD’da genç arkadaşlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz her akşam buradayız. Organizasyon anlamında her hangi bir sıkıntı ile karşılaşmadık. Bu konu ile özellikle bu imkanı sağlayan sayın valimiz ve belediye başkanımız ve özellikle göynük belediye başkanımız Kemal Kazan’ın çadır desteğinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu çadırımız göynük belediyesi çadırıdır bunu burada ifade etmek isterim. Desteklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum bir kez daha. Bununla beraber yönetim kurulu üyelerimiz ve Bolu’daki duyarlı iş adamlarımızın desteği ile her geçen sene bu iftar etkinlikleri her yıl artarak güçlenerek devam ediyor. MÜSAD iftar çadırımıza Bolu’daki geçmiş dönemlerde beraber yol arkadaşlığı yaptığımız bizi gerçekten tanıyan ağabeylerimiz arkadaşlarımız artık bir gelenek haline gelen bu iftar çadırları ile alakalı biz hiçbir talepte bulunmadan kendileri bir bütçe ayırıp buraya destek veriyorlar. Onun içinde budan onlara da ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“İftar çadırı Ramazan sonuna kadar açık”

Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtpark’ta düzenlenen çelenk koyma töreni için 1 saat gibi geçici süreliğine kaldırılmasının ardından Bolu’da MÜSİAD tarafından Anıtpark’ta kurulan ve günde 900 ila bin kişinin oruç açtığı iftar çadırını ‘kaldırıldı’ diye çıkan haberlere de açıklık getiren MÜSİAD şube başkanı Abdullah Abat; “İftar çadırının kaldırılması söz konusu değildir. Jandarmanın töreni için kısa süreliğine kaldırılmıştı. Sonra tekrar faaliyete başladı. Burada orucunu açan vatandaşlarımız endişe duymasınlar. İftar yemeği etkinliğimiz ramazan buyunca devam ediyor. Ramazanın birinci günü kuruyoruz biz bunu ve arafe gününe kadar devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Kep Adresi [email protected]