reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

SOSYAL MESAFE KURALI DİKKATE ALINMADI

SOSYAL MESAFE KURALI DİKKATE ALINMADI
Bu haber 30 Mart 2020 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı ülkemiz genelinde de yapılan ‘evde kal’ çağrılarına rağmen bazı Bolulular uyarıya aldırmadı, cadde ve sokaklar yoğun günlerinden birini, yine yaşadı.

 Haber: Aslı Akış

 Bolu’da, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında “Evde kal” çağrısına uymayan vatandaşlar, cadde ve sokakları doldurdu. Bolu’nun en yoğun olan İzzet Baysal Caddesi, Demokrasi Meydanı korona virüs salgını tehlikesine aldırış etmeyen, uyarılara rağmen yine de sokağa çıkan özelliklede ‘sosyal izolasyona” uymayan vatandaşlar ile normal zamanlarını yaşadı.

Yetkililer zorunlu durumlar dışında evden çıkılmaması çağrısında bulunurken hafta sonu sakinliğin ve sessizliğin yaşandığı Bolu’da haftanın ilk gününde çağrıların dikkate alınmadığı gözlemlendi.

“Zorunlu haller dışında evlerinizden çıkmayın”, “Evde Kal Bolu”, “Sağlığın İçin Evde Kal”, tüm bu sloganlar dört bir yanda yankılanıyor, çağrılar yapılıyor. Ama tüm bu çağrılara rağmen hala insanlar sokakta. Bisiklete binenler, yürüyüşe çıkanlar, sohbet edenler… Manzara Bolu’da yine aynıydı. Virüsü, tehlikeyi, göz göre göre göz ardı edenler, maske takmalarına rağmen, sosyal mesafe kuralına uymayarak banka kuyruklarındaydı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER