reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

VALİ BARUŞ’TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

VALİ BARUŞ’TAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
31 Ağustos 2017 - 18:30

Bolu Valisi Aydın Baruş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bayram günlerinde, yoksullara, kimsesizlere, biçarelere, öksüz ve yetimlere kol kanat germek, onların yüzlerini bir an da olsa güldürmek ve sevincimize ortak etmek Kurban Bayramının manasını layıkıyla idrak etmemizi sağlayacaktır. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır” dedi.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Baruş’un mesajı şöyle: “Bayramlar, sahip olduğumuz manevi değerleri yaşatma ve bu değerleri gelecek nesillerimize aktarma imkânı sağlayan önemli günlerdir. Milli ve manevi değerlerimizin özünü oluşturan muhabbet, hürmet ve kardeşlik duygularını en yoğun şekilde hissettiğimiz zamanlardan olan Kurban Bayramı günlerine hep birlikte kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayram günleri aramızdaki kırgınlıkları unutmak ve birbirimize kenetlenerek kardeşliğimizi pekiştirmek için önemli bir vesiledir. Kurban Bayramı, bizlere, toplum olarak birlik ve beraberliğimizi teminat altına alan çok önemli değerlere hayatiyet kazandırma fırsatını sunmaktadır. Mukaddes değerler uğrunda fedakârlığın, karşılık beklemeden yapılan iyiliğin ve yardımlaşmanın en güzel ifadesini bu günlerde yaşama ve yaşatma imkânı bulmaktayız.

Bayram günlerinde, yoksullara, kimsesizlere, biçarelere, öksüz ve yetimlere kol kanat germek, onların yüzlerini bir an da olsa güldürmek ve sevincimize ortak etmek Kurban Bayramının manasını layıkıyla idrak etmemizi sağlayacaktır. Unutmamalıyız ki sevinçler ve mutluluklar paylaştıkça artar, üzüntüler ve acılar da paylaşıldıkça azalır. Bu kutsal günleri sevinç içerisinde idrak ederken, milli birlik ve beraberliğimizi, vatanımızın bütünlüğünü, huzurumuzu ve kardeşliğimizi korumak için en kıymetli varlıklarını feda eden aziz şehitlerimiz ile canlarını bu değerler uğrunda ortaya koyan kahraman gazilerimizi unutmayalım. Şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanet ettiği değerlere sahip çıkmak, şehit aileleri ve gazilerimizi bu mutlu günlerde yalnız bırakmamak hepimizin vazifesidir.

Bu vesileyle, milletimizin ve ülkemizin birlik ve beraberliği uğrunda hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Valiliğimizce, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluk içerisinde bir bayram geçirmelerini temin etmek üzere gerekli güvenlik ve trafik tedbirleri alınmıştır. Bayram günleri sevincinin kedere dönüşmemesi için, tüm sürücülerimizden trafik kurallarına hassasiyetle uymalarını, ailelerini ve milletimizi üzüntüye sevk edecek kazalara mahal vermemelerini istirham ediyorum.

Bolu’da yaşayan vatandaşlarımızın, milletimizin ve İslam Âleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, aileleriyle ve yakınlarıyla birlikte sağlık ve huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini diliyorum. Mukaddes topraklarda kutsal vazifelerini ifa eden vatandaşlarımızın Hac ve Kurbanlarının kabul olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Kep Adresi [email protected]