(İHA) - Muhteşem doğası, denizi, tarihi ve kültürü ile yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Bartın'ın Amasra ilçesinde 9 günlük bayram tatili boyunca 50 bin kişi tekne turlarına katıldı.

Fatih Sultan Mehmet Han'ın ''Lala, lala çeşm-i Cihan, bu mu ola'' dediği rivayet ettiği Bartın'ın Amasra ilçesi, muhteşem doğası, denizi ve tarihi ile yabancıların yoğun ilgisini görürken, bu yıl 9 günlük bayram tatilini ve sıcak havaları fırsat bilen yerli turistlerin de uğrak noktası oldu. Amasra'nın eşsiz doğasının tadını çıkaran turistler, Karadeniz'in serin sularında gerçekleşen tekne turlarının da keyfini çıkardı.

9 gün boyunca yoğun bir şekilde süren tekne turlarında yaklaşık 50 bin kişi, yaklaşık 45 dakika süren tekne turu ile hem Amasra'nın muhteşem doğasını denizden görme şansı bulurken hem de Tavşan adası, Kemere Köprüsü, Boztepe ve Küçük Liman koyları gibi tarihi ve doğal güzelliklerini gezebildi.

Tekne turuna katılanlar şehrin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirtirken sıcak hava ve dalgasız deniz nedeniyle sakin ve huzurlu bir tur attıklarını ifade etti.

Kişi başına 50 TL olan tekne turlarına yoğun katılım nedeniyle memnun olan tekne sahipleri de hem turistlerin hem de kendilerinin memnun kaldıklarını ifade etti.

Editör: Servet GÖKÇEK