Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu’nun ciddi kirlilik sorunu olduğunun altını çizerek, “Başta belediyelerin özellikle çalışması gerekiyor. Kişilerin ifadeleriyle değil de bizzat sahada, hangi faaliyetleri yürüttüğüne bakarak karar verin. Bu şekilde giderse gelecekte belki çocuklarımıza bundan daha kötü bir Bolu bırakacağız” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

Kanuni Anadolu Lisesinde, uygulamalı çevre eğitimi kapsamında düzenlenen yarışmalar sonucunda ödül almaya hak kazanan okullara, ödülleri takdim edildi. Törene Bolu Valisi Erkan Kılıç katıldı. Kılıç, Bolu’nun çevre konusunda sıkıntıları olduğunu ifade ederek, “Ben kirliliği görüyorum. Yani bu alanda bizim mutlaka çalışmamız gerekiyor” dedi.

“BELEDİYELERİN ÖZELLİKLE ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

Depremin unutulmaya başlandığını da aktaran Vali Erkan Kılıç, belediyeyi işaret ederek, “Diğer bir konu depreme hazırlıklı olmak konusu. Deprem mesela, 6 Şubat’ta depremi biz yaşadık ama yavaş yavaş insanlarımız unutmaya başladı. Böyle bir bizim lüksümüz yok. Başta belediyelerin özellikle çalışması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BOLU’NUN KİRLENMEMESİ İÇİN NE TEDBİRLERİ ALDIN”

Vatandaşlardan, çevre konusunda yürütülen çalışmalar konusunda sorgulayıcı olmasını isteyen Vali Kılıç, “Belediyeler farklı alanlarda, farklı çalışmalar içerisine girerek, bu konuları unutturmamaları gerekiyor. Sizin de vatandaş olarak hem bize hem de belediyelere hatırlatmanız gerekiyor. ‘Depremde sen ne yaptın, kirlilik konusunda ne yaptın?’ ‘Bolu’nun kirlenmemesi için ne tedbirleri aldın?’ Bunları kişilerin ifadeleriyle değil de bizzat sahada, hangi faaliyetleri yürüttüğüne bakarak karar verin” diye konuştu.

“ÇEVREYİ KORUMAMIZ GEREKİYOR”

Kılıç, Bolu’nun geleceği için endişeli olduğunu ifade ederek, “Bizi de eleştirin, yerel yöneticileri de belediyeyi de eleştirin. Bunları bizim ortaya koymamız gerekiyor. İnsanların sözü ve eylemlerinin bir olduğuna bakmamız gerekiyor. Bolu bu noktada, eğer bu şekilde giderse gelecekte belki çocuklarımıza bundan daha kötü bir Bolu bırakacağız. Onun için çevreyi korumamız gerekiyor”