(HABER: ASLI AKIŞ)- Bolu Valisi Erkan Kılıç, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Bolu Gazeteciler Cemiyeti’ne (BGC) ziyarette bulundu.

BGC Hizmet binası önünde, BGC Başkanı Mert Minisker ile cemiyet üyesi gazeteciler tarafından karşılanan Vali Erkan Kılıç, basın mensuplarıyla birlikte cemiyete geçti.

Sohbet havasında geçen ziyarette bir konuşma yapan Vali Kılıç, gazetecilerin vatandaşların haber alma hakkını yerine getirdiklerine dikkat çekerek; “İdari olarak bizlerin göremediği konularda sizler bir yerde bizim elimiz ayağımız oluyorsunuz. Bolu’da da zaman zaman ülke gündemine düşen konularda oluyor. Önemli olaylar meydana geliyor. Konum olarak zaten biliyorsunuz, büyük şehirlerin arasında yer alan bir şehir turizmi, sanayisi, tarım ve hayvancılığı ön planda bir iliz. Dolayısıyla basının burada güçlü olması hem burada çalışan memurlar için, idareciler için önemli ve yararlı. Hem vatandaşımız içinde, hem sanayicimiz içinde bunun çok büyük faydası oluyor. İdarenin kendine çeki düzen vermesi anlamında etraftan gelen eleştiriler göre kendini düzeltmesi, kurumlarında uzun süre ayakta kalabilmesi anlamında hem başarısını daha yukarılara çekebilmesi, verimli çalışabilmesi anlamında da son derece önemli. Sizler bu görevi yerine getiriyorsunuz. Bize bu konuda yardımcı oluyorsunuz. Vatandaşımızın haber alma hakkını yerine getirmesine yardımcı oluyorsunuz. Dolayısıyla yaptığınız görev aslında çok önemli” şeklinde konuştu.

“MEDYA 4. GÜÇTÜR”

Vali Erkan Kılıç, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “ Hep söylenir, medya 4. Güçtür. Gerçekten öyle. Demokrasinin de olmazsa olmazında bir tanesi de güçlü basının olması. Her şeyin şeffaf, açık, herkesin gözünün önünde cereyan etmesi anlamında hem basının bir kontrol denetim süreci oluyor. Hem de vatandaşın yapılan işleri görme anlamında sizin sayesinde sağlıklı bilgiye ulaşıyor. Dolayısıyla biz Valilik olarak da basının değerini çok iyi biliyoruz. Sizlerle de mümkün mertebe iyi bir diyalog içerisinde olmaya çalışıyoruz. Bizlerinde tabi ister istemez insanız sonuçta, eksiklerimiz oluyordur. Bunları da düzeltme noktasında bizlerde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tekrar gününüz kutlu olsun. Başarılar diliyorum. Yeriniz hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.

“BASINIMIZI DAHA NİTELİKLİ HALE GETİRMEYE GAYRET EDECEĞİZ”

BGC Başkanı Minisker ise ziyaretleri dolayısıyla Vali  Kılıç’a teşekkür ederek, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Minisker; sayın valim cemiyetimizin yerini düzenleme sürecimiz tamamlandı. Rutin çıkan gazetelerimiz vardı onlarla ilgilendik. İlerleyen zamanlarda bazı projelerimiz olacak. Basınımızı daha nitelikli hale getirmeye gayret edeceğiz” dedi.

Editör: Servet GÖKÇEK