( iha)Bilsoft Yazılım Genel Müdürü Ahmet Veli, muhasebe programlarında devir işlemlerinin doğru ve zamanında yapılması, bir işletmenin finansal sağlığını anlamak, raporlamak ve stratejik kararlar almak için hayati önem taşıdığını söyledi.
Gelişen teknoloji ile birlikte muhasebe programlarına geçiş yapan işletmeler, muhasebe süreçlerini daha etkili ve verimli bir şekilde yönetiyor. Ancak, birçok işletme sahibi veya muhasebe personeli, devir işlemlerinin muhasebe programlarındaki stratejik önemini göz ardı edebiliyor.
Bilsoft Yazılım Genel Müdürü Ahmet Veli, muhasebe programlarında devir işlemlerinin önemli olduğunu belirterek “Devir işlemleri sayesinde bir önceki dönemdeki mali durumlarını güncel döneme taşıyabilir. Bu, işletmenin gerçek zamanlı olarak finansal performansını izleyebilmesine imkan tanır. Ayrıca, vergi beyannameleri, mali tablolar ve diğer finansal raporlar gibi yasal ihtiyaçlara uygun olarak bilgi sunma süreçlerini kolaylaştırır. Muhasebe programlarında devir işlemlerinin doğru ve zamanında yapılması, bir işletmenin finansal sağlığını anlamak, raporlamak ve stratejik kararlar almak için hayati önem taşır” dedi.

Verimliliği artıran avantajlar nelerdir?
Devir işlemleri ile ilgili bilgiler veren Ahmet Veli, “Devir işlemleri, muhasebe programlarından alınan raporların anlaşılırlığını artırmanın yanı sıra, veri takibi, finansal hesapların izlenmesi ve yeni mali dönemde gerçekleştirilecek işlemlerin daha kolay erişilebilir olması gibi bir dizi avantaj sunar. Aynı zamanda, bu işlemler program üzerindeki veri yükünü önemli ölçüde azaltarak daha yüksek işlem hızlarına ulaşma imkanı tanır. Muhasebe dönemi sona erdiğinde, ilk adım olarak mevcut verilerde gerçekleştirmemiz gereken son işlemlerin muhasebe programına girişini yapmalıyız. Ardından, işletme sahibi veya muhasebe personelinin kullandığı ön muhasebe programı müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak uygun bir tarih için rezervasyon yaptırması yeterlidir. Devir tarihinizde, mevcut mali yılınızın sonlandırılması ve yeni mali yıla programınızın hazırlanması adına size ulaşım sağlanacaktır. Bilsoft Yazılım olarak, 2005 yılından bu yana 100 binden fazla mutlu firmamızın yeni mali yıla geçişlerinde yanlarında olarak, büyüyen kadromuzla 7/24 çalışmanın gururunu yaşamaktayız" ” ifadelerinde bulundu.

Editör: Servet GÖKÇEK