(İHA) - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile ERDEMİR arasında akademisyenler ve sektör uzmanları arasındaki bilgi ve deneyim paylaşımını arttırmak ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek adına iş birliği yapmak için protokol imzaladı.
İş sağlığı, güvenliği ve çevre konularında önemli bir adımı temsil eden protokol ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile ERDEMİR Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker arasında imzalandı. Bu iş birliği çerçevesinde, ulusal ve uluslararası mevzuat ve standartlar göz önünde bulundurularak değerlendirmeler yapılacak ve ortak bilimsel araştırmalar ile eğitim programları düzenlenecek. Ayrıca, mevcut çalışma disiplinlerinde iyileştirmeler sağlanarak, iş sağlığı, güvenliği ve çevre alanlarında ileri teknoloji uygulamaları olan insansız sistemler, dijital ikiz ve yapay zekâ gibi yenilikçi çözümler üretilecek.
Bu iş birliği, akademisyenler ve sektör uzmanları arasındaki etkileşimi artırarak bilgi ve deneyim paylaşımını teşvik edecek, böylelikle sürdürülebilir çözümlerin geliştirilmesine önemli bir katkı sağlayacak bir platform oluşturacak.

Editör: Ebru Buket EKE