(HURİ AFACAN) - Bolulu hayırsever, İzzet Baysal Vakfı mütevelli heyeti üyesi ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Eski Başkanı Sabahattin Eratalar hayatını kaybetti.

Eratalar'ın cenazesi 21 Ocak 2024 Pazar (Bugün) Kalıcı Konutlar Camii’nde kılıcak ikindi ve cenaze namazının ardından Çığırtkanlar mezarlığına defnedilecek.

Köroğlu Haber ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

SABAHATTİN ERATALAR KİMDİR?
10 Mart 1928 yılında Bolu'da doğdu. 1943 yılında Bolu Ortaokulunu ve 1946 yılında Kastamonu Apturrahmanpaşa Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü'ne kaydoldu. Bir yıl sonra hastalanarak üniversiteyi terk etti. Üç yıla yakın alçı korse ve alçı yatakta tedavi gördü. 1950 yılında sigorta işleri ve muhasebecilik mesleği ile ilgili zamanın aktarlar çarşısı içinde büro açtı. Ticaretin her dalında faaliyette bulundu. 1956 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine girip 1960 yılında mezun oldu. 1951 yılında Emine Tör ile evlendi. Nesibe ve Nuran isminde de iki kızı olan Eratalar’ın üç torunu var.

Eratalar, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı, İzzet Baysal Vakfı, Bolu Bağışçılar Vakfı gibi pek çok vakıf ve derneğin yönetiminde yer alarak, bilgi ve birikimlerini Bolu için seferber etti. Sosyal sorumluluk projelerindeki öncülüğü sayesinde Bolu’ya kazandırılan her yatırımda imzası oldu.

Eratalar’ın ayrıca, 1945 yılından beri tuttuğu notlardan yararlanarak hazırladığı “Hayatımın İzleri” isimli bir kitabı mevcut.

Editör: Ebru Buket EKE