Birçok il takımında çalışan personelin İl Özel İdaresi ve Belediye kadrolarında gösterilip, kulüplerde görev almasının ardından aynı kuralların Boluspor kulübünde çalışan personelinde yansıması gerektiği belirtiliyor.

Boluspor yönetimi, bünyesinde bulunan yüklü borcun üstesinden gelmeye çalışırken bir taraftan çalışanların yüklü maaş ve sigorta giderleri ile baş etmeye çalışıyor. Kırmızı beyazlılarda 80 kişinin üzerinde kulüp çalışanı bulunuyor.

Spor Toto 1.Lig de var olma savaşı veren ve Bolu ilini uzun yıllardır üst ligde temsil eden Boluspor’da üzerinde bulunan personel maaşları belini bükmeye devam ediyor.

Süper Lig de ve Spor Toto 1.Lig de mücadele eden birçok Anadolu takımının çalışanlarının yükümlülüklerinin İl Özel İdareler ve Belediyeler tarafından karşılandığı biliniyor.

Şehir takımlarının personel giderlerini İl Özel İdareler ve şehrin belediyeleri tarafından karşılanırken, Boluspor bünyesinde bulunan personelin maaş ve sigorta giderleri Boluspor kulübü tarafından karşılanıyor. Bu giderde yıllardır Boluspor kulübü üzerinde büyük bir yük olarak görünüyor.

Boluspor yönetimi kaynak arayışlarına devam ederken, bir taraftan büyük bir borç yükümlülüğü ile baş etmeye çalışıyor. İl Özel İdaresi ve Bolu Belediyesi, Boluspor kulübünde çalışan personelin kadro geçişlerini sağlayıp kırmızı beyazlı kulübün üzerinden büyük bir maaş yükünü omuzlayabilirler.

Konunun önümüzdeki günlerde yetkili kurumlara intikal etmesi beklenirken, kurumların vereceği cevaplar şimdiden merak konusu oldu.