(Haber: Aslı Akış) - Bolu Valisi Erkan Kılıç başkanlığında Mudurnu Beyza Astarcı Sosyal Hizmet Merkezinin açılması ve işletilmesi protokolü imzalandı.

Bolu Valiliği toplantı salonundaki protokol imza törenine Bolu Valisi Erkan Kılıç, Mudurnu Kaymakamı Ayhan Kalaycıoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemal Keskin ve Mudurnulu hayırsever Süreyya Astarcı katılım sağladı.

Bolu Valiliği öncülüğünde Mudurnu Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Hayırsever Ahmet Süreyya Astarcı arasında  “Mudurnu Beyza Astarcı Sosyal Hizmet Merkezinin Açılması ve İşletilmesi İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokol ile, ilimiz Mudurnu ilçesinde Hayırsever Ahmet Süreyya Astarcı tarafından hizmet binası olarak bağışlanan merkezde ihtiyaç sahiplerine sosyal hizmet müdahalesinin ve takibinin gerçekleştirilmesi; çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı bireylere ve ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışma hizmetlerinin  bir arada ve en kolay ulaşılabilir biçimde sunulması ve koordine edilmesi hedeflenmekte.

VALİ KILIÇ, SOSYAL HİZMET MERKEZİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Mudurnu Beyza Astarcı Sosyal Hizmet Merkezinin açılması ve işletilmesine dair bilgiler vererek;  “Mudurnu’da hayırsever Süreyya Astarcı amcamız var. Daha önceden gençlik hizmetlerine tahsis edilen bir binası vardı. Burayı Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün hizmetlerine sunulmak üzere tahsis edecek. Bir hayır işi, Allah razı olsun kendinden. Göynük, Mudurnu tarafında, özellikle dezavantajlı gruplar, yaşlılarımıza, engellilere, onun dışında ailesinden ayrılmış küçük çocuklarımıza, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün diğer hizmet alanlarıyla ilgili olarak, hizmet vereceği bir mekânımız yoktu.” şeklinde konuştu.

“BEDELSİZ OLARAK TAHSİS EDİYOR”

Süreyya Astarcı’nın 3 katlı binasının bedelsiz olarak tahsisi edeceğine işaret eden Vali Kılıç; “Süreyya Amcamız, imdadımıza yetişti. Mudurnu ilçesindeki gayrimenkulü, 3 katlı binasını Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne, bedelsiz olarak tahsis ediyor. Bunun ilgili de Kaymakamımız, İl Müdürümüz, Süreyya Amcamızla beraber bu protokolü imzalayacağız” dedi.

“HAYIRSEVERLİK KÜLTÜRÜ BOLU’DA ÇOK YAYGIN”         

Vali Erkan Kılıç, Bolu’da hayırseverlik kültürünün geliştiğinin de altını çizerek; “Devlet’in yürütmüş olduğu hizmetlere böyle hayırsever vatandaşlarımızın destek vermesi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Hayırseverlik kültürü Bolu’da çok yaygın… Bu yüzden kendimizi çok şanslı hissediyoruz. İzzet Baysal gibi, Süreyya Amcamız gibi, bunun dışında birden çok hayırseverimiz var. Bunların artmasını da istiyoruz. Bolu’da da vatandaşlar hayır yapmaya meyilli. Bundan mutluluk duyuyorlar. Benzer şekilde diğer vatandaşlarımız da eğitim, sağlık ve sosyal hizmetler anlamında Devlet’imizin yanında olduklarını biliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

“BENİM İŞİM HAYIR YAPMAK”

Mudurnulu hayırsever Süreyya Astarcı da işinin hayır yapmak olduğunu vurgulayarak; “Yurdumuz var, kredi yurtlar kurumuna bağışladığımız, diyaliz merkezine desteğimiz var. Bunun gibi benim işim hayır işi. Binin üzerinde çocuğumuza şimdiye burs verdik, devam ediyor.” şeklinde konuştu.

PROTOKOL İMZALANDI

Yapılan konuşmaların ardından Bolu Valiliği, Mudurnu Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Hayırsever Ahmet Süreyya Astarcı arasında imzalar atıldı.

Editör: Oğuzhan EKE