reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANILIYOR
11 Temmuz 2017 - 16:09

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle organize edilen etkinlikler anma törenleriyle başladı.

Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliği programı kapsamında Şehitler Mezarlığı’nda düzenlenen anma etkinliğine protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Duygusal anların yaşandığı etkinlikte şehit yakınları ve vatandaşlarla kalabalıkla birlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti dinleyerek, şehitler için dua eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Demokrasi Şehidi Ozan Özen’in mezarını ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Şehit polis memuru Ozan Özen’in annesi Emine Özen, oğlunun mezarı başında “evladım” diyerek gözyaşı döktü.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği “15 Temmuz darbe girişimi”nin birinci yılı nedeniyle Türkiye genelinde anma etkinlikleri düzenleniyor. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri kapsamında Bolu’da ilk program şehitlikte gerçekleşti.

Darbe girişimi sırasında İstanbul’da çıkan olaylarda şehit olan polis memuru 22 yaşındaki Ozan Özen’in ailesi ile Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit düşen Özel Harekât Polisi Velit Bekdaş’ın eşi Meryem Bekdaş’ın da hazır bulunduğu etkinliğe Bolu Valisi Aydın Baruş, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Albay Muammer Alper, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilin mülki ve idari amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda şehit yakınları duygusal anlar yaşarken, il protokolü ve diğer katılımcılar Kur’an-ı Kerim tilaveti dinledi, sonrasında ise şehitler ve vatanın birlik ve dirliği için el açarak dua etti.

Ozan Özen’in annesi gözyaşlarına boğuldu

15 Temmuz gecesi İstanbul’da şehit düşen Polis Memuru Ozan Özen’in ailesi oğullarını mezarına karanfil bırakılırken duygu dolu anlar yaşadılar. Ozan Özen’in annesi Emine Özen oğlunun mezarına karanfil bıraktığı sırada “evladım” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Eşi Metin Özen’in sakinleştirmeye çalıştığı Emine Özen, “sözün ve acını bittiği bir şey bu” dedi. Baba Metin Özen ise, “Devlet büyüklerimiz sağ olsun tören tanzim etti” şeklinde konuştu.

Daha sonra ise kabir ziyareti gerçekleştirildi. Vali Aydın Baruş, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Albay Alper ve Belediye Başkanı Yılmaz, şehit aileleri ve diğer kalabalıkla birlikte 15 Temmuz gecesi İstanbul’da çıkan olaylarda şehit edilen polis memuru Ozan Özen’in ve diğer şehitlerin kabirlerini tek tek dolaşarak, mezarlarına karanfil bıraktı ve dua etti.

Program sonunda açıklama yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, hüzünlü bir gün olduğunu ifade ederek, “Bundan bir yıl önce vatanımızın bütünlüğüne ve demokrasiye kasteden hainlere karşı şehitlerimiz göğüslerini siper ettiler. Geride bıraktıklarını düşünmeden bu fedakarlığı gösterdiler. Bugün rahat ortamda yaşıyorsak şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde. 15 Temmuz’u unutmayacağımız gibi onları da unutmayacağız, unutturmayacağız. Bundan sonra 15 Temmuz’da olduğu gibi tüm vatandaşlarımızla tek yumruk halinde milli iradeye karşı yapılacak saldırılara hep birlikte karşı duracağız” dedi.

Mezarlığın ardından siteler camisinde okunan mevlidi şerife katılan protokol ve çok sayıda vatandaş günün son programı olan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi uygulama oteli bahçesinde verilen yemek ikramı ile tamamlandı.

Kep Adresi [email protected]